Reformierakonna presidendikandidaadid on Rummo, Jänes ja Ilves

Uudis
|
23.03.2006

Reformierakonna juhatus nimetas täna presidendikandidaatideks Paul-Eerik Rummo, Laine Jänese ja Toomas Hendrik Ilvese.

”Reformierakond on veendunud, et Eesti vajab presidenti, kes kehastaks iseseisvuse taastanud vaba Eesti tänast päeva ning oleks riigipeana suuteline jõuliselt esindama Eesti huvisid maailmas,” ütles Reformierakonna esimees Andrus Ansip.

”Jänes, Rummo ja Ilves – igaüks neist kannab endas mõnevõrra erinevat sõnumit, kuid Reformierakond on veendunud, et igaühest neist saaks Eestile väärikas president,” sõnas Ansip.

Ta lisas, et kõik kolm kandidaati on Eesti avalikkusele hästi tuntud, parlamentaarset demokraatiat austavad, positiivse eluhoiakuga ja välispoliitilise lääne-orientatsiooniga isiksused. Ansipi sõnul on kõik kolm kandidaati andnud ka nõusoleku presidendiks kandideerida.

”Reformierakonna sooviks on valida Eestile hea president ja valida president Riigikogus. Me oleme sel eesmärgil avatud koostööks teiste erakondadega ning usume, et meie otsus esitada just need kandidaadid on selle selgeks tunnistuseks,” ütles Ansip.

Mõni nädal tagasi leppisid viis erakonda, kes soovivad presidendi valida Riigikogus kokku, et iga erakond esitab hiljemalt 6. aprilliks ühisele arutelule kolm presidendikandidaati.

Reformierakonna pressiteenistus


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt