Reformierakonna peasekretär: ainult meie suudame EKRE valitsusest eemal hoida

Uudis
|
15.01.2023

Reformierakonna peasekretär Timo Suslov ütles erakonna üldkogul peetud kõnes, et Reformierakond soovib jätkata Eesti eduloo ehitamist. EKRE võimuletulekut pidas ta Eestile ohtlikuks.

“Asjata ei ütle meie valimisloosung, et Reformierakonnaga on Eesti kindlates kätes. Meie teod valitsuses tõestavad, et Eesti inimesed saavad meie juhitud riigi peale kindlad olla. Näiteks ületab kaitse-eelarve sel aastal esimest korda miljardi euro piiri, algas üleminek eestikeelsele haridusele ning liitlassuhted püsivad kindlatel alustel,” rääkis Suslov.

“Nii nagu oleme enese suhtes nõudlikud valitsuses, oleme nõudlikud Riigikogu valimistele vastu minnes. Meie ridades kandideerivad nii kogenud tegijad kui uued tulijad. Tublisid eksperte võib leida pea igast valdkonnast. Meie programmis on läbivaks teemaks julgeolek, mille tagamisel mängivad lisaks sõjalise kaitsevõime tugevdamisele olulist rolli majanduse areng, energiasõltumatus ja inimeste toimetulek,” ütles Suslov.

Julgeolekust kõneledes tõi ta ka välja, et üks oluline küsimus on, kas pärast märtsis toimuvaid parlamendivalimisi moodustab valitsuse Reformierakond või EKRE. “EKRE osalusel toimiva valitsuse moodustamine on Eestile ohtlik. Valitsuses olles solvasid nad järjekindlalt meie välisliitlasi ja ajasid siin elavaid inimesi omavahel tülli. Opositsioonis olek on neid veelgi radikaalsemaks muutnud. Ajal, mil Eesti riik ja ülejäänud läänemaailm toetavad meie kõigi vabaduse eest võitlevat Ukrainat, räägivad EKRE poliitikud Kremlile meelepärast juttu. Äsja lubasid nad vabastada ametist inimesed, kes on ennastohverdavalt tegutsenud Eesti iseseisvuse kaitsmise nimel,” meenutas Suslov.

Reformierakonna peasekretär kinnitas üle, et Reformierakond välistab igasuguse koostöö EKREga. “See on meie kindel seisukoht ja ega teisiti saakski olla, sest Reformierakonna visioon erineb kardinaalselt EKRE omast. Kui meie tahame jätkata Eesti eduloo ehitamist, siis nemad soovivad seda lõhkuda,” tõdes Suslov kokkuvõtteks.

Loe kõnet täismahus SIIT >>


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt