Reformierakonna kandidaat riigikogu aseesimehe kohale on Taavi Rõivas

Uudis
|
24.11.2016

Reformierakondlasest riigikogu liikmed valisid täna fraktsioonile uue juhtkonna ning riigikogu aseesimehe ja parlamendikomisjonide aseesimeeste kandidaadid.

Reformierakonna fraktsioon otsustas hommikusel koosolekul ühehäälselt esitada riigikogu aseesimehe kandidaadiks erakonna esimehe Taavi Rõivase.

„Soovime pakkuda valitsusele tugevat parempoolset alternatiivi. Meil on fraktsioonis väga kogenud meeskond, sealhulgas palju ministri- ja komisjoni juhi kogemusega inimesi,“ ütles Taavi Rõivas. 

Reformierakondlastest riigikogu liikmed toetasid ka Taavi Rõivase ettepanekut nimetada Reformierakonna fraktsiooni esimeheks Kristen Michal ja aseesimeesteks Hanno Pevkur ning Maris Lauri. 2015. aasta kevadest juhtis Reformierakonna fraktsiooni Urve Tiidus ning aseesimeesteks olid Valdo Randpere ja Meelis Mälberg.

„Reformierakonna meeskond riigikogus seisab parempoolse ja liberaalse Eesti eest. Meie vastasseis valitsusega tuleb kohtades, kus oma ettepanekutega seatakse kahtluse alla Eestile edu ja jõukust toonud põhimõtted, mis meile kallid – inimeste enda algatusvõime, ettevõtlikkus, töökuse ning tubliduse hindamine. Meie opositsioon on põhimõtetest ja valikutest lähtuv, mitte hoiak. Head ja vajalikud otsused saavad meilt toe,“ lausus riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juhtima asunud Kristen Michal. 

„Kuid kindlasti ei peaks uus valitsus alustama enda tulude otsimist seaduserikkumise piirimail, püüdes juba seadustatud tööjõumaksude alandamist tagasi pöörata, rikkudes seaduses olevat maksumuudatusi puudutavat poole aasta etteteatamise põhimõtet. Seda enam, et maksukeskkonna halvendamise puhul üleminekuaja andmise vajadusele on tähelepanu juhtinud juba nii ettevõtlusorganisatsioonid kui õiguskantsler,“ ütles Michal.

Lisaks kinnitati täna kuue riigikogu komisjoni erakonnapoolsed aseesimehe kandidaadid – keskkonnakomisjoni Kalle Palling, kultuurikomisjoni Laine Randjärv, maaelukomisjoni Urmas Kruuse, majanduskomisjoni Toomas Kivimägi, rahanduskomisjoni Remo Holsmer ja väliskomisjoni Keit Pentus-Rosimannus.

Samuti otsustati, et riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimehe kandidaat on Jürgen Ligi ning julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni aseesimehe kohale kandideerib Arto Aas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt