Reformierakonna juhatuse avaldus

Uudis
|
11.03.2005

Õigusriiki ja kodanikuvabadusi Eesti Vabariigi ülimaks väärtuseks pidav Reformierakond väljendab oma sügavat hämmastust ja protesti Justiitsministeeriumi kava vastu alustada tulevikus vastutusele võetavate inimeste etteplaneerimist.

Selline mõtteviis ja käitumine toob meelde nii Stalini-aegse Nõukogude Liidu koos kurikuulsate rahvavaenlaste avastamise plaanide ja näidisprotsessidega. See toob meelde mitmete muude demokraatiast valgusaastate kaugusel olevate riikide käitumise. See toob meelde ka Orwelli kirjeldatud totalitaarmaailma.

Et ka Eestis võib inimeste meeltes ja mõtetes keerelda demokraatiale võõraid ideid, ei ole paraku üllatav. Üllatav ja uskumatu on, et Eestis, mis ühiste demokraatlike väärtuste jagamise nimel on astunud Euroopa Liitu ja NATOsse, on ka riigiaparaadis võimalik selliste ideede arendamine ja nende praktikasse rakendamise soov. Selliste plaanide tegemine on piir, millest me üle astuda ei saa.

Reformierakond on seisukohal, et riigimehelik samm oleks justiitsministri tagasiastumine.

Reformierakond, astudes vastu hiiliva demokraatiavastasuse mistahes katsetele, kutsub ka teisi erakondi võtma selget seisukohta sellistes, kogu Eesti ühiskonna arengule üliolulistes küsimustes.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt