Reformierakonna juhatus kiitis heaks vanemapensioni põhimõtted

Uudis
|
26.10.2011

Täna kogunenud Reformierakonna juhatus arutas sotsiaalminister Hanno Pevkuri poolt ette valmistatud seaduse muudatusi, mis loovad vanemahüvitise jätkuna Eestisse vanemapensioni süsteemi.

„Riik maksab 1. jaanuarist 2013 ühele vanemale lapse kasvatamise eest 4% riigi keskmiselt maksustatavalt töötasult II pensionisambasse kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni,“ ütles Hanno Pevkur, kelle sõnul väärtustab riik seeläbi laste kasvatamist.

„Vanemapensioniga kompenseeritakse laste kasvatamisega seotud kulusid ning tervikuna mõjutab see sarnaselt vanemahüvitisega sündide arvu suurenemist ja aitab kasvatada ka inimese pensionivara,“ täiendas Pevkur.

Reformierakonna algatusel loodud vanemahüvitise süsteem on märkimisväärselt kaasa aidanud sündide arvule tõusule. Selle loomisest alates 2004. a on sündide arv pidevalt suurenenud, eelmisel aastal sündis Eestis üle 3000 lapse rohkem kui 2003. aastal enne vanemahüvitise sisseviimist. Samuti on Eesti Euroopa Liidu riikide seas kindlalt esikümnes sündimuskordaja poolest, mis mõõdab ühe naise poolt statistiliselt sünnitatavate laste keskmist arvu.

„Vanemahüvitis annab lapsevanematele kindlustunde sissetulekute osas kuni lapse 1,5 aastaseks saamiseni. Vanemapension omakorda annab peredele kindlustunde, et lapsega kodusolemise ajal hoolitseb riik ka pensionikogumise eest. See on minu hinnangul hea edasiarendus hästitoimivale vanemahüvitise süsteemile,“ selgitas sotsiaalminister.

Sotsiaalministeerium saadab eelnõu lähiajal kooskõlastamiseks huvigruppidele ja ministeeriumitele.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt