Reformierakonna fraktsioon tahab Riigikogus käsitleda kuut riiklikult tähtsat teemat

Uudis
|
09.04.2008

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse sõnul teeb ta tänaõhtusel ümarlaual muude ettepanekute kõrval teistele fraktsioonidele ettepaneku arutada Riigikogus täiendavalt kuut Eesti riigi jaoks tähtsat küsimust.

Reformierakonna fraktsiooni ettepaneku kohaselt võiks Riigikogus toimuda riiklikult tähtsate küsimuste arutelud järgmistel teemadel:

1) Eesti kujundamine ettevõtluskeskuseks
2) Eesti võimalustest tuumaenergeetika kasutamisel
3) Innovatsioonipoliitikaalane ühisarutelu Soome parlamendiga
4) Eesti regionaalhalduse tulevik
5) Demograafilised muudatused Eestis järgmise 15 aasta jooksul ja nende mõjutamise võimalustest
6) Euroopa Liidu rahade kasutamisest Eestis

“Riigikogul on loodud hulk võimalusi, et siin toimuksid debatid ja arutelud riigi jaoks olulistes küsimustes. Paraku pole just kõik senised arutelud olnud alati väga elavad ja sisuline panuski 101 parlamendisaadiku poolt on olnud kõikuv,” ütles Pentus. “Riigikogu tuleviku üle arutamise kõrval pakume välja kuus teemat, mille üle praguses Riigikogus sisulised arutelud korraldada. Nende sisuliste ja tõsiste arutelude pidamiseks pole vaja muuta ühtegi seadust. On vaja vaid Riigikogu liikmete tahet nendel teemadel tõsist tööd teha.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt