Reformierakonna aseesimeheks valiti Jürgen Ligi

Uudis
|
23.04.2008

Täna esitas aktiivsest poliitikast taandunud Meelis Atonen avalduse enda vabastamiseks Reformierakonna aseesimehe kohalt. Ühehäälselt valiti erakonna uueks aseesimeheks Jürgen Ligi.

“Kui kaaslased toetavad, tuleb selline ettepanek vastu võtta. Ma olen harjunud panustama erinevate valdkondade poliitikasse, kuid  põhitähelepanu jääb majandusele ja ettevõtluskeskkonnale,” ütles Reformierakonna aseesimees.

Ligi sõnul on Eesti poliitiline kaart aastatega omandanud tänase kuju ja suured muutused on aina vähem tõenäolised. „Reformierakonna poliitika on võimaldada inimestele head toimetulekut mõistliku majanduspoliitikaga ja teiselt poolt kindlustunnet tegelikele abivajajatele. Ma nimetaksin eriti perepoliitikat, mis algab vanemahüvitisega kõige õrnemas eas ja jätkub töö ja pereelu ühitamise meetmetega peamiselt erinevate teenuste vormis. Aga ka stabiilset pensionireformi.”

Ta lisas: „Meie lähiaja mured on eelarvetasakaal, töölepinguseadus, nii ettevõtete kui eraisikute tulumaksureformide kaitsmine, maksude stabiilne alanemine ja samaaegne sotsiaalsete garantiide tagamine –  need on kõik vajalikud rahvusvahelise konkurentsi säilitamiseks.”

Jürgen Ligi on üks Reformierakonna asutajaliige, kuulunud Riigikokku aastast 1995 ning oli kaitseminister aastatel 2005-2007. Ligi on olnud Reformierakonna fraktsiooni esimees Riigikogus, keskkonnakomisjoni esimees ja on täna rahanduskomisjoni esimees. Lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli majandusgeograafia eriala 1982. aastal ja välismajandusespetsialistina Tartu Ülikooli 1993. aastal ning õppinud aastatel 1994-1996 Estonian Business Schoolis ärijuhtimist.

Meelis Atonen jätkab Reformierakonna juhatuse liikmena. Järgmine kord valitakse Reformierakonna juhatust 2009 aastal toimuval erakonna üldkogul.

Reformierakond on Eestis liberaalse maailmavaate eestvedaja, mis seab esikohale inimese vabaduse, toetab lihtsat ja õiglast maksusüsteemi ning usub üksikisiku ja eraomaniku otsusevõimesse riigi üle. Erakond asutati aastal 1994.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt