Reformierakonna 2006 aasta neljanda kvartali tuluaruanne

Uudis
|
05.01.2007

Reformierakond kogus 2006 aasta neljandas kvartalis riigieelarvest tulnud toetuse, liikmemaksude ja eraisikute annetuste ning pangaintressidena 9,4 miljonit krooni. Eraisikute annetustena sai Reformierakond 6,5 miljonit, erakondadele mõeldud toetusena sai Reformierakond igal kuul riigieelarvest 935 890 krooni, ning liikmemaksuna koguti 46,101 krooni.

Eraisikutest olid suuremad annetajad ettevõtjad Märt Vooglaid ja Oliver Kruuda 1,5 miljoni krooniga, ettevõtjad Endel Siff ja Arti Arakas 0,5 miljoni krooniga, ning ettevõtjad Mart Kont 400.000, Tiit Aava 350.000 ning Toomas Luman 200.000 krooniga.

Ettevõtja Märt Vooglaid märkis, et tänase valitsuse ja peaministri juhtimisel läheb Eesti inimestel hästi ja seetõttu toetas ta Reformierakonda. „Reformierakond on alati olnud ettevõtliku inimese kaitsel ning teinud palju Eesti inimeste tänase majandusliku edukuse saavutamiseks”, sõnas Vooglaid.

Vooglaid lisas, et talle on oluline ka Reformierakonna idee vanemapalgast ja selle seadustamine. „Vanemapalk ja Eesti rahva säilimine ning majanduslikult heal järjel perekonnad on meile kõigile olulised ja selle pärast ma Reformierakonna ettevõtmisele õla alla paningi”, sõnas Märt Vooglaid.

1. jaanuarist 2000 kaotati Reformierakonna initsiatiivil Eestis tulumaks ettevõtetesse reinvesteeritud kasumilt. Tegemist oli erakonna ühe peamise valimislubadusega 1999.aasta parlamendivalimistel, mida alguses oponendid tublisti kritiseerisid, kuid mis tänaseks on vaieldamatult aidanud kaasa Eesti kiirele majanduskasvule ning pälvinud tähelepanu nii terves Euroopas kui maailmas.

2005. aasta 1. jaanuarist jõustus üksikisiku tulumaksumäära alanemine kahe protsendi võrra. Reformierakonna poolt valimiste eel välja pakutud idee positiivset mõju tunnetavad palgapäeval lisakroonide näol kõik Eesti töötegijad. Käesoleva aasta 1. jaanuarist alanes tulumaks 22 protsendile.

Alates 2. jaanuarist 2007 on võimalik veebipõhise kiirmenetluse korras asutada ettevõte paari tunni jooksul.

Lähenevatel Riigikogu valimistel on Reformierakonna üheks põhilubaduseks üksikisiku tulumaksumäära alandamine 18 protsendile, mis on osa visioonist viia Eesti 15 aastaga 5 jõukama Euroopa riigi hulka. Kõik viimased arvamusküsitlused näitavad, et Reformierakond on eelistatuim erakond Eestis ning on seadnud eesmärgiks võita valimised.

Reformierakonna teise kvartali tulude aruanne on erakonna kodulehel http://www.reform.ee/erakond/dokumendid/dokumendid.html


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt