Reformierakond: valitsuse omakasust lähtunud rahaeraldised riigieelarvest tuleb tühistada

Uudis
|
03.10.2018

Reformierakonna riigikogu fraktsioon teeb ettepaneku tühistada valitsuserakondade omakasust lähtuvad rahaeraldised riigieelarvest, mida tänavu on kokku ligi 30 miljonit eurot varasema nelja miljoni asemel.

“Oleme pikemat aega kehtestanud reegleid, et riigieelarve eraldised lähtuksid korrektsetest taotlustest, neutraalsetest analüüsidest ning pingeridadest. See toimis varem valitsuse tasandil, aga ka riigikogust jagatud raha suhtes oleme nõudnud sarnaseid põhimõtteid. Eelmisel aastal loobusime selles jagamises üldse osalemast,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi.

“Sel aastal on süsteem läinud veel räpasemaks, poliitilised suvaotsused planeeritud pea kümnekordselt suuremana ja vastavalt on kasvanud ka poliitikutega otseselt seotud kulutused. Kolme parteijuhi, Jüri Ratase, Jevgeni Ossinovski ja Helir-Valdor Seederi kokkulepe lähtub häälte ostmise ja isikliku omakasu eesmärgist, mitte sellest, kuhu on kõige rohkem ja esimeses järjekorras raha vaja. Nii rahastatakse iseendi organisatsioone, püstitatakse endale maakondadesse betoonmonumente ning tehakse valdadele ja ühingutele kingitusi, mis pole plaanide ega vajadustega kooskõlas. See häbiväärne tegevus tuleb lõpetada ning Reformierakonna fraktsioon teeb kõigile fraktsioonidele ettepaneku nii eraldatud kümned miljonid riigile tagastada,” ütles Ligi.

Ligi lisas, et Reformierakond loobus juba eelmisel aastal riigikogus eelarvesse lisatud katuserahade jaotamisest ja kavatseb sama teha ka tänavu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt