Reformierakond toetab Eesti kodakondsuspoliitika järjepidevust

Uudis
|
04.01.2003

Reformierakond toetab Eesti senise kodakondsus- ja keelepoliitika järjepidevust ning on valmis osalema vastava erakondadevahelise kokkuleppe ettevalmistamisel ja sõlmimisel.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Paul-Eerik Rummo ütles Isamaaliidu tänast avaldust kommenteerides, et Reformierakonna arvates on põhjust olla eesti keele ja kultuuri pärast kasvavalt mures ja seepärast on need teemad prioriteetsel kohal ka Reformierakonna valimisplatvormis.

Rummo tõdes, et valimiste eel on kiiresti populaarsust kasvatanud just need jõud, kes ei pea eesti keele ja Eesti olude tundmist enam kodanikuks olemise eelduseks ning taotlevad nullkodakondsust. “See tähendab aga võõraste kätte koos kodakondsusega ka õiguse andmist otsustada meie emakeele ja kultuuri vajalikkuse üle. Eriti ohtlik on see Eesti tulevikule nüüd, kus võõrmõjud kiiresti tugevnema hakkavad,” märkis Rummo.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt