Reformierakond teeb ettepaneku vigasele pensionireformile pidurit tõmmata

Kategoriseerimata
|
05.12.2018

Reformierakonna riigikogu fraktsioon teeb ettepaneku peatada Pensionikindlustuse seaduse muutmise teine lugemine, sest reform premeerib võrreldes praeguse olukorraga vähem töötamist ja varem pensionile minekut.

“Reformierakonnal on algusest peale selge, et see eelnõu on üks südamest vigane eelnõu,” ütles fraktsiooni aseesimees Maris Lauri. Ta selgitas, et praeguse eelnõuga võidaksid need, kes lasknud endale maksta ümbrikupalka või töötamise asemel kodus olnud. “Mina küll ei ole nõus neile ühisest rahakotist juurde andma. Inimesel peab olema vastutus, kui su enda tegevuse tõttu oled sa ühel hetkel kaotusseisus – näiteks pensionisuuruses -, siis see on olnud sinu enda valik.”

“Paindlikkus pensionile minekul on hea – see võimalus on ka praegu olemas motiveerides inimesi suurema pensioniga, kui nad töötavad ametlikust pensionieast kauem ning karistades väiksema pensioniga, kui lähevad varem pensionile. Aga millegi pärast leidis koalitsioon, et nii ikkagi ei saa, ning seetõttu muudetakse süsteem vähem motiveerivamaks,” selgitas Maris Lauri teist põhjust, miks Reformierakond eelnõud ei toeta.

“Üks asi on eelnõus siiski ka hea. Nimelt pensioniea tõstmise lahendus. Olukorras, kus kasvab eluiga ja tervis, mis võimaldab kauem aktiivne olla, peaks ka pensioniiga tõusma. Mõõdukas tõus – maksimaalselt 3 kuud korraga – on arukas. Siiski tuleb tõdeda, et ülejäänud asjad selles eelnõus on nii jamad, et seda eelnõud ei saa toetada,” ütles Maris Lauri.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt