Reformierakond: Tallinna teedesse igal aastal 500 miljonit

Uudis
|
23.11.2005

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse sõnul tuleks selleks, et pealinna teede olukord nelja aastaga ka reaalselt paremaks muutuks, Tallinna teedesse investeerida igal aastal vähemalt 500 miljonit krooni.

“Värske linnavalituse poolt lubatav 400 miljonit krooni aastas ei ole piisav selleks, et nelja aastaga – aga just nii pikk on praeguste linnavalitsejate mandaat – midagi tuntavalt paremaks teha,” ütles Pentus. “Julgustan linnavalitsust seadma eesmärgiks ikkagi seda, et nelja aasta pärast ei peaks me pealinnas sõites tegema eluohtlikke manöövreid, et tänavaaukudest mööda laveerida. Neli aastat on piisavalt pikk aeg ka selleks, et likvideerida suuremad pudelikaelad liikluses ja et enam ei peaks veetma tunde lihtsalt ummikutes istudes. ”

Pentuse sõnul soovib Reformierakond, et järgmisel aastal oleksid Tallinna eelarves kindlasti sees Tartu maantee remondi lõpetamine, Merivälja tee kapitaalremont ning Peterburi tee rekonstrueerimise alustamine. Lisaks magistraalidele peab Reformierakond oluliseks tähelepanu pööramist ka väiksematele teedele, mille olukord on kohati täiesti häbiväärne.

“Näitena võib tuua kasvõi Asula tänava, mida mööda liiguvad aastas kümned tuhanded inimesed Lilleküla staadionile jalgpalli vaatama või kontserte kuulama. See tänav on hullem kui keskmine külavahetee. Sama piinlikus olukorras on ka näiteks Vesivärava tänav, mida suur hulk Kadrioru inimestest poes käimiseks kasutab ja kus ei ole täna isegi kõnniteed, tänav on auklik ja äärmiselt ohtlik nii jalakäijatele kui autojuhtidele,” lisas Pentus.

Linnavalitsus teatas täna, et teederemondi finantseerimine jätkub eelmise aasta mahus, milleks on umbes 400 miljonit krooni.

Reformierakonna pressiteenistus
Lisateave:
Keit Pentus
50 40 884
Teate edastas
Triinu Rajasalu
50 46 090


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt