Reformierakond: Tallinna miljööväärtuslikud alad vajavad kaitset

Uudis
|
07.02.2006

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon tunnustab linnavalitsust Tallinna kesklinna miljööväärtuslike alade teemaplaneeringu algatamise eest.

Volikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Keit Pentus ütles, et kuigi Reformierakonna samasisulist eelnõu ei toetata, on linnavalitsus sel korral tänu Reformierakonnapoolsele survele kiiresti ja otsustavalt tegutsenud ning algatab homsel istungil planeeringu Tallinna kesklinna miljööväärtuslike alade kaitseks.

“Teemaplaneering peab kehtestama selged ja üheselt mõistetavad miljööalade säilitamise ja kaitsmise põhimõtted ja reeglid. Paika tuleb panna vajadusel ka konkreetsetes piirkondades väljakujunenud miljöö säilitamist tagavad kitsendused ja piirangud,” ütles Pentus.

“Tahaks loota, et reeglite kehtestamine lõpetab praeguse suvaõiguse alusel toimiva planeerimisprotsessi. Milliste reeglite alusel otsustatakse kas, mida, kuhu ja kuidas ehitada lubatakse, on täna teada ilmselt vaid üksikutele Tallinnas ainuvõimu teostava partei tipule lähedalseisvatele inimestele,” lisas Pentus. “Teemaplaneeringu kehtestamine peab selle perioodi lõpetama”.

Reformierakonna pressiteenistus


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt