Reformierakond: Tallinna järgmise aasta eelarvesse tuleb kavandada võtmeristmike investeeringud

Uudis
|
23.10.2015

Tallinna 2016. aasta eelarvesse tuleb Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku sõnul kavandada Haabersti ja Russalka ristmike väljaehitamiseks vajalikud vahendid.
 
“Tegu on Tallinna kahe olulise liiklussõlmega, mis täna on tipptundidel suure liikluskoormuse tõttu tõsisteks pudelikaeladeks,” selgitas Pillak kahe ristmiku uuendamise vajadust.
 
Pillaku sõnul oleks linna võtmeristmike väljaehitamisega võimalik alustada juba järgmisel aastal, kuid selleks peab lisaks riigile oma eelarvesse kavandama vajalikud vahendid ka Tallinn.
 
“Järgmise aasta riigieelarves on ettenähtud Haabersti ja Russalka ristmiku täielikuks uuendamiseks vajalikud vahendid. Kuid selleks, et need tööd saaks elluviidud on vajalik ka Tallinna linna omapanus kaasfinantseerimise näol, milleks on objekti maksumusest 15%,” selgitas Pillak. “Kas ja kui suures mahus seda tehakse, selleks olen saatnud arupärimise linnavalitsusele,” lisas ta.
 
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettepanekul on 2016. aasta riigieelarves Haabersti ristmiku ehitusmaksumuseks ette nähtud kokku 19,6 miljonit eurot ning Russalka ristmiku ja Reidi tee ehituse kogumaksumuseks on kavandatud 28 miljonit eurot.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt