Reformierakond suunaks lisamiljoni e-residentsuse projekti

Uudis
|
Urve Tiidus
|
30.11.2016

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon tegi ettepaneku tõsta Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) e-residentsuse programmi järgmise aasta eelarvet ühe miljoni euro võrra ehk kokku 1,8 miljoni euroni.  

“Tänane statistika näitab, et 100 investeeritud eurot toob Eestile viis e-residenti, nendest viiest vähemalt üks asutab ettevõtte, mis tähendab, et 100 eurot toob tagasi aastas minimaalselt 3000 eurot. Sellise tootlusega investeeringut ei pruugi Eestil jaguda aastateks, sest ühelt poolt kaob selle uudsus, teiselt poolt tulevad teised riigid oma pakkumistega järele,” põhjendas riigieelarve muudatusettepanekuid fraktsiooni esimees Urve Tiidus.  

Teiste suuremate muudatustena 2017. aasta riigieelarves suunaks Reformierakonna fraktsioon reisijate arvu kasvust lähtudes 600 000 eurot Tallinna lennujaama pääste- ja julgestuskulude suurendamiseks, 400 000 eurot naiste varjupaikade võimekuse suurendamiseks ning 500 000 eurot okupatsioonide muuseumi tulevase Vabamu arendusplaanide elluviimiseks.   

“Okupatsioonide muuseum avab 2018. aastal renoveeritud ja uue ekspositsiooniga muuseumi nimega Vabamu. Muuseumi eesmärk on mäletada meie lähiajalugu ning tunnetada vabaduse haprust, harides inimesi okupatsioonidest, vastupanust, vabadusest ja taastumisest. Rahalise toetuse olemasolul alustatakse 2017. aasta septembris ehitustöid, et avada muuseum uuesti külastajatele Eesti 100. juubeliks,” lausus Reformierakonna fraktsiooni esimees.  

Samuti tehti ettepanek suurendada Eesti Ajalehtede Liidu perioodika maakojukande dotatsiooni 200 000 euro võrra ning suunata kokku miljon eurot EAS-i hajaasustuse programmi toetuseks ja kergliiklusteede rajamiseks ühinevates omavalitsustes.  

“Kojukande dotatsioon on vajalik toetus, et maal elavad inimesed saaksid edaspidigi posti, ka  maakonnalehti koju kätte. Lehest üksi jääb muidugi väheks, oluline on, et toimiksid kõik eluks vajalikud infrastruktuuriosad, nii teed, veevärk, kanalisatsioon kui elekter,” selgitas Tiidus.  

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon esitas täna järgmise aasta riigieelarvele 21 muudatusettepanekut.  
Vt. lähemalt  PDF icon Esitamiseks_30.11.16_303_SE_ME_III.pdf 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt