Reformierakond: Savisaar mõnitab Tallinna eelarve menetlemisel opositsiooni

Uudis
|
12.12.2007

Homme koguneva linnavolikogu päevakorras on nii linnaeelarve I kui II lugemine. See tähendab, et keskerakondlik Tallinna Linnavalitsus soovib linna jaoks aasta kõige tähtsamat otsust, 2008. aasta eelarvet, menetleda sisuliselt vaid poole päevaga ning välistab nii debati.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Jürgen Ligi sõnul on selline eelarve menetlemine ennekuulmatu.

„Tallinn elaks nagu kusagil teises riigis, kus volikogu asemel on töörahva saadikute nõukogu. Riigieelarve menetlemisel ei tuleks kõne allagi, et eelnõu tutvustamine, muudatusettepanekute tähtaeg ja lõplik hääletamine määratakse ühele õhtupoolikule,” ütles Ligi. “Volinikelt võetakse sellega eelarve sisulise menetlemise võimalus.”

Riigikogu liikme ja endise linnavolikogu õiguskomisjoni aseesimehe Hanno Pevkuri hinnangul võib linnavalitsuse selline käitumine olla vastuolus ka Tallinna Põhimäärusega, mille kohaselt on üldjuhul eelnõudele muudatusettepanekute aeg 10 tööpäeva. „Täna on tekkinud aga olukord, kus linnavolikogu esimees Vitsut võib pärast esimese lugemise lõppu öelda, et muudatusettepanekute tähtaeg on 5 minutit.”

Kummaline on seekordne linnaeelarve menetlus ka selle poolest, et Savisaare juhitav linnavalitsus pole tänini jaotanud volinikele tavapärast eelarveraamatut. Isegi volikogu elektroonilisse andmebaasi ilmus eelarve alles 6. detsembril, 5 päeva pärast eelarve esitamise tähtaega.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt