Reformierakond ootab oma julgeolekustrateegiale arvamust ligi 500 erialaeksperdilt

Uudis
|
Hanno Pevkur
|
25.08.2014

Reformierakond jätkab tööd oma julgeolekuprogrammiga ning ootab praegu arvamusi ligi 500 erialaeksperdilt, et saada valmis parim võimalik rahvuslik julgeolekustrateegia. Enne septembri lõppu, kui oma heakskiidu strateegiale peaks andma erakonna juhatus, toimuvad üle Eesti veel mitmed mõttekojad ja kohtumised huvigruppidega. Lisaks arutatakse julgeolekustrateegiat 6. septembril Tallinnas toimuval erakonna volikogul.

„Soovime saada Eesti jaoks parima julgeolekuprogrammi, mistõttu jätkame tööd seni, kuni oleme strateegiadokumendiga rahul,“ ütles Pevkur, kelle sõnul käib praegu töö ligi 500 eksperdiga.

Pevkuri kinnitusel on Reformierakonna julgeolekuprogrammi kandvateks ideedeks laiapõhjaline riigikaitse ning kodanike aktiivsem kaasamine rahvusliku julgeoleku tagamisel.

„Rahvusliku julgeoleku peatükk hõlmab väga mitmesuguseid ühiskonnagruppe, mistõttu nõuab programmitöö aega ja kannatlikkust. Arutledes näiteks riigikaitse õppe laiendamise üle, on loogiline, et küsime arvamust ka 130 tänaselt riigikaitseõpetajalt,“ märkis Pevkur.

„Tervitame alanud konstruktiivset arutelu ning kutsume kõiki julgeolekustrateegia ideede kogumiga tutvuma ja mõtteid vahetama arutelukeskkonnas, mis on leitav erakonna kodulehel www.reform.ee,“ lausus Pevkur.

Järgmine avalik rahvusliku julgeoleku programmiosa mõttekoda toimub 27. augustil algusega kell 17.00 Tartus Dorpati konverentsikeskuses.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt