Reformierakond korraldab Läänemaa haridusfoorumi

Uudis
|
03.03.2010

Reedel, 5. märtsil toimub Reformierakonna eestvedamisel Haapsalu Kutsehariduskeskuses Läänemaa haridusfoorum. Riigikogu kultuurikomisjoni liikme Lauri Luige sõnul on haridusfoorumi peamiseks teemaks Läänemaa koolivõrk ja selle tulevik uue põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse (PGS) valguses.

“Meil on kujunemas igakevadine traditsioon korraldada ühel ühiskonnas aktuaalsel teemal avalik foorum. Eelmine aasta korraldasime majanduskonverentsi, mille eesmärk oli arutleda võimaluste üle luua Läänemaale uusi töökohti. Kuivõrd üritus läks hästi korda, otsustasime ka sel aastal avaliku foorumi korraldada,” märkis Luik.

“Tulenevalt sellest, et Riigikogus on menetluses uus põhikooli- ja gümnaasiumiseadus, otsustasime ühes kohalike inimestega arutleda Läänemaa koolivõrgu tuleviku üle uue PGS-i valguses. Foorumile on kutsutud lisaks kõigi Läänemaa koolide esindajad ning omavalitsusjuhid, ” ütles Luik.

Eesti haridusmaastiku tänasest seisust annab foorumil ülevaate endine haridusminister ja praegune riigikogu liige Paul-Eerik Rummo. Uut põhikooli- ja gümnaasiumiseadust (PGS) tutvustab riigikogu liige Lauri Luik. Läänemaa koolivõrgust ja selle tulevikust teeb ülevaate Lääne maavanem Neeme Suur.

Esinejate hulgas on ka riigikogu liige ning endine Hugo Treffneri gümnaasiumi direktor Helmer Jõgi, kes räägib põhikooli ja gümnaasiumi kooliastmete lahutamise plussidest ja miinustest. Uuest põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest koolijuhi silme läbi räägib Eesti Koolijuhtide Ühenduse auliige ning Rocca Al Mare kooli direktor Rein Rebane.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt