Reformierakond: kohustuslik ajateenistus jääb, lisanduda võiksid lühiajalised riigikaitsekursused

Uudis
|
Hanno Pevkur
|
21.08.2014

Reformierakonna juhatuse liige, siseminister Hanno Pevkur kinnitas, et erakond kavatseb säilitada kohustusliku ajateenistuse ja soovib täiendavalt rakendada laiapõhjalisemat nn Taani mudelit.

“Meie eesmärgiks on laiapõhjaline riigikaitse, kus iga riigikaitses osaleda sooviv kodanik ja organisatsioon teab oma rolli ja ülesandeid rahvusliku julgeoleku tagamisel,” ütles Hanno Pevkur.

“Erakonnas käivad arutelud rakendamaks nn Taani mudelit, kus riigikaitseõpetus on riigigümnaasiumides kohustuslik ning riigikaitsekursuste läbimine gümnaasiumis võiks lühendada hilisemat ajateenistust,” lausus Pevkur.

“Lisaks tavapärasele ajateenistusele kaalume võimalust, et riik pakuks tasuta 2-nädalasi riigikaitsekursuseid kõigile soovijatele, kes ei ole ajateenistust läbinud ega kuulu Kaitseliitu, mis mulle isiklikult tundub väga mõistliku ideena,” lisas Pevkur.

Siseministri sõnul annab sellise laiapõhjalise mudeli rakendamine võimaluse kaasata riigikaitsesse enam kodanikke, sealhulgas suurendada kohustusliku ajateenistuse läbinute hulka.

“Kindlasti ei kavatse me mingil kujul kohustuslikku ajateenistust ära kaotada. Ajateenistus on üks Eesti riigikaitse tugitalasid,” kinnitas Pevkur.

“Loomulikult on hetkel tegemist Reformierakonna julgeolekustrateegia tööversiooniga, kuhu ootame lähiajal veel mitmeid sisendeid erinevatelt ekspertidelt, kuid strateegia aluspõhimõtted jäävad samaks – Eesti riigikaitse saab olema tänasest laiapõhjalisem ja kaasama enam kodanikke,” selgitas Pevkur.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt