Reformierakond ja IRL otsustasid autode käibemaksu muudatuste osa riigikogu menetlusest välja võtta

Uudis
|
12.11.2013

Reformierakonna ja Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsioonid otsustasid täna võtta menetluses olevatest Käibemaksuseaduse ja Tulumaksuseaduse eelnõudest välja ettevõtluses kasutatava sõiduautode sisendkäibemaksu maha arvamise piiramise, era ja töösõitude regulatsioonide, 64 eurose isikliku sõiduauto kasutamise hüvitise kaotamise ja sõiduautode erisoodustust puudutava osa. Samuti teevad Reformierakonna ja IRLi fraktsioonid ettepaneku tõsta elektroonilises käibedeklaratsioonis kontrollitavate arvete piiri.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe ja rahanduskomisjoni liikme Remo Holsmeri sõnul on antud eelnõudele laekunud suurel hulgal ettepanekuid. „Otsustasime kogu ettevõtluses soetatavate sõidukite regulatsiooni meile esitatud eelnõudest välja võtta. Reformierakonna fraktsioon tegi selle otsuse ühiselt koos IRLiga ja peale pikka kaalumist ning mitmeid kohtumisi rahandusministeeriumi ning ettevõtlusorganisatsioonidega. Muudatuse sisu – autode kasutamise reeglid – vajavad tõesti uuendamist ja rahandusministeerium saab seda nüüd mõistlikus tempos ettevõtjatega arutada. Kui leitakse hea lahendus, saame seda järgmisel aastal sisuliselt arutada, oleme selleks valmis,” ütles Holsmer.

Rahanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul vajab kogu autode maksustamise temaatika terviklikku lähenemist. “Nende eelnõude menetlemisel oli tunnetatav liigne rutakus ning vähene dialoog huvigruppidega. Rahanduskomisjoni parlamentaarsel kuulamisel tuli selgelt välja täiendava analüüsi vajadus. Rahandusministeerium ning maksu – ja tolliamet vajavad rohkem aega teemaga tegelemiseks,” lisas Sester.

Koalitsioonifraktsioonid teevad Käibemaksuseaduse eelnõusse ettepaneku tõsta elektroonilises käibemaksudeklaratsiooni lisas maksu- ja tolliametile esitatavate arvete esitamise piirmäära. Nii Holsmer kui Sester rõhutasid, et maksupettustega võitlemine on riigi jaoks oluline prioriteet ning elektrooniline käibemaksudeklaratsiooni lisa võib olla samm õiges suunas.

“Piirmäära tõstmine vähendab väike ja keskmise suurusega ettevõtete kohanemisraskusi uuele süsteemile üle minemisel. Peame silmas käibemaksudeklaratsiooni lisas kajastatavate üle 1000 euroste arvete kogusumma piiri olulist tõstmist, et vähendada ettevõtjate koormust uuele süsteemile üleminekul. Enne uue regulatsiooni rakendumist tuleb maksu- ja tolliametil valmis saada ka vastav IT lahendus,“ sõnasid Holsmer ja Sester.

Riigikogule esitatud sõidukite soetamise maksumuudatuste mõju riigieelarvele on 24 miljonit eurot. Riigieelarvesse laekumata jääv osa kaetakse täiendava vara müügi ja riigile kuuluvate äriühingute dividendide suurendamise kaudu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt