Reformierakond: IRL-i venitamine seab ohtu lastetoetuste ja maksuvaba miinimumi tõusu

Uudis
|
18.06.2014

Riigikogu töö venitamine IRL-i poolt pidurdab töövõimereformiga edasi liikumist, lastetoetuste tõusu ja nii üldise tulumaksuvaba miinimumi kui ka pensionäride täiendava tulumaksuvabastuse seadustamist, märkis Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.

Kristen Michali sõnul viiakse eelnõuga ellu Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide valitsusliidu eesmärk, et keskmine pension oleks jätkuvalt tulumaksuvaba.

„Pensionile kohaldatavat täiendavat maksuvaba tulu suurendatakse 210 eurolt 220 euroni ning riigikogu arutab parasjagu ka üldist tulumaksuvaba miinimumi tõstmist 154 euroni kuus. Nende kahe muudatuse tulemusel jääb prognoositav keskmine vanaduspension 374 euro ulatuses maksuvabaks.“ 

„Riigikogu töö venitamine võib tunduda tore platvorm enesereklaamiks. Tegelikkuses raisatakse sellega maksumaksja raha ja seatakse ohtu olulised eesmärgid. Oleme otsustanud, et valitsusvastutust kandvad erakonnad ei anna järgi lastetoetuste ja tulumaksuvaba miinimumi  tõusus, samuti ka pensionäride täiendava tulumaksuvabastuse seadustamisel. Kui selle jaoks on vaja mõnda unetut ööd, siis saame hakkama, eesmärk on oluline,“ sõnas Kristen Michal.

Varasem kogemus on näidanud, et ühe venitatud riigikogu ööistungi maksumus, sealhulgas ametnike ületunnitöö ja täiendavad kommunaalkulud lähevad maksumaksjale maksma üle 4000 euro. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt