Reformierakond esitas Tallinna vapimärgi kandidaadiks Aarne Saluveeri

Uudis
|
15.01.2008

Reformierakond esitas täna Tallinna vapimärgi kandidaadiks möödunud suvel toimunud X Noorte laulupeo kunstilise juhi Aarne Saluveeri. Teenetemärgi kandidaatideks esitas Tallinna linnavolikogu fraktsioon Indrek Pertelsoni, Svetlana Jantšeki ja Kersti Nigeseni.

„Üllatavalt rahvarohkeks osutunud ja paljusid liigutanud noorte laulupidu oli kindlasti üks möödunud aasta tippsündmusi, kus kandis väga suurt rolli ka Aarne Saluveer. Seetõttu esitasime vapimärgi kandidaadiks just tema,” märkis linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

Holsmeri sõnul otsustati teenetemärgi kandidaadiks esitada noortele eeskujuks oleva ning äsja oma spordikeskuse “Arigato” avanud Indrek Pertelson.

Svetlana Jantšek esitati teenetemärgi kandidaadiks suure panuse eest rahvusvahelise kultuurialase koostöö edendajana ning festivali „Kuldne Mask” peakorraldajana. Vanalinna Hariduskolleegiumi kauaaegse direktori Kersti Nigeseni eestvedamisel on gümnaasiumist kujunenud unikaalne ning terviklik õppe-ja töökeskkond.

„Reformierakonna fraktsiooni hinnangul ja paljude tallinlaste nimel võlgneme nendele inimestele tänu. Loodame väga, et sellel aastal ei korralda keskerakondlik linnavalitsus vapi- ja teenetmärkide üle otsustamisel taaskord parteimedalite jagamist,” lausus Holsmer. “Enamikele keskerakondlastele on teenetemärgid juba ära antud ja ilmselt ei kibele ka Edgar Savisaare teise vapimärgi järele.”

Tallinna teenetemärk on Tallinna linna autasu, mis antakse füüsilistele isikutele Tallinnale osutatud eriliste teenete eest. Teenetemärgi andmise otsustab linnavolikogu. Teenetemärk antakse kätte reeglina Eesti Vabariigi aastapäva eel Tallinna Raekojas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt