Reformierakond esitab valimisnimekirja 13. jaanuaril

Uudis
|
04.12.2002

Reformierakond kinnitab valimisnimekirja Riigikogu valimisteks 12. jaanuaril toimuval erakonna Üldkogul ning esitab selle valimiskomisjonile 13. jaanuaril.

Valimisnimekiri kujuneb erakonnasiseste eelvalimiste tulemusena. Reformierakonna peasekretär Eero Tohveri sõnul tehti otsus eelvalmiste korraldamiseks juba 2001. aasta kevadel toimunud Üldkogul. “Reformierakond on esimene erakond, kes annab valimisnimekirja moodustamise erakonna liikmete kätte,” lisas Tohver.

Detsembri teisel poolel, 16.-20. detsembrini toimub ringkondades eelvalimiste esimene voor, mille tulemusena koostatakse ringkonnanimekirjad. Ringkonnanimekirjadesse kantud kandidaadid kantakse seejärel tähestiku järjekorras erakonna üleriigilise nimekirja valimise sedelile.

Eelvalimiste teine voor toimub jaanuari alguses (6.-8. jaanuar), kus igal erakonnaliikmel on võimalus anda 30 häält, reastades soovitud isikud 1-st kuni 30-ni.

Vastavalt valimistulemustele kujunenud valimisnimekiri kinnitatakse lõplikult 12. jaanuaril toimuval Reformierakonna Üldkogul.

Reformierakonna nimekirjas saavad kandideerida kõik Reformierakonna liikmed, kes avaldavad selleks soovi enne 7. detsembrit 2002.

“Täna võib öelda, et mitmed erakonna juhtpoliitikud, ka ministrid pole veel otsustanud, kas kandideerivad või mitte. Mõned neist soovivad anda ruumi noortele tulijatele,” ütles Tohver. “Reformierakonna Noortekogusse kuulub 1600 liiget ja sealt on peale kasvamas uus ja ambitsioonikas põlvkond poliitikuid,” lisas Tohver.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt