Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse arvates ei saanud tulla õiguskantsleri küsimuses otsuse langetamine üllatusena ühelegi Riigikogu saadikule. „See, et uue õiguskantsleri otsimine saab olema selle sügise üks olulisemaid poliitilisi küsimusi, oli kõigile teada juba 7 aastat tagasi,“ lausus Pentus. „Kui 41 riigikogu saadikut väidavad nüüd, et neil on järgmisel nädalal õiguskantsleri hääletuse asemel tarvis välismaal komandeeringus olla, siis seda võib tõlgendada ka kui Riigikogu põhitööst kõrvale hiilimist.“
„Kellelgi pole mõtet süüdistada presidenti või erakondi kiirustamises – kõik on tegutsenud riigi toimimise huvides. Kui Allar Jõks pälvib toetust, saab ta rahulikult jõulud ära pidada ja valimiskampaania asemel keskenduda oma põhitöö jätkamisele. Kui Jõks toetust ei leia, siis on jällegi presidendil piisavalt aega uue kandidaadi leidmiseks,“ lausus Pentus, kelle arvates pole venitamine ilmselt ei presidendi ega ka Jõksi huvides.
Pentuse sõnul on kiire otsustamise puhul tegu pigem traditsiooni kui pretsedendiga. „Seitse aastat tagasi esitas president õiguskantsleri kandidaadi ettepaneku riigikogule 13. veebruaril. Põhiseaduskomisjon esitas riigikogu juhatusele komisjoni otsuse 19. veebruaril ning hääletus toimus juba järgmisel päeval, 20. veebruaril.“
„See, et kõik fraktsioonid pole Jõksiga kohtuda jõudnud, on olnud ilmselt nende fraktsioonide enda vaba valik. Siin ei saa olla süüdi ka president, kes alustas selle-teemalisi konsultatsioone juba 2 kuud tagasi, kus ta palus fraktsioonidel mõelda põhiseaduslike institutsioonide kandidaatidele. Mõned fraktsioonid seda kahte kuud selleks ka kasutasid. Tean fraktsiooni, kes jõudis selle ajaga kohtuda kõigi kolme põhiseaduslike institutsioonide võimalike kandidaatidega, keda oli ühtekokku üheksa,“ lisas Pentus. „Kui täna venitamise peale mängivate fraktsioonide tegelik probleem on selles, et nad ei ole sisemiselt Jõksi toetamisel ühtsed, siis nii tuleks ka öelda.“