Pevkur: valitsuse keele- ja kodakondsuspoliitika varjutab kohalikke valimisi

Uudis
|
Hanno Pevkur
|
03.03.2017

Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri sõnul varjutavad valitsuse plaanitavad muudatused keele- ja kodakondsuspoliitikas ka sügisel toimuvaid valimisi ning kohalikud teemad saavad seetõttu vähem tähelepanu.

„Inimesi huvitab üle-eesti see, kas tänavaaugud saavad lapitud, buss käib sobivatel aegadel, lasteaiakoht on olemas ja kas kohalik võim on ikka aus. Praegu võib öelda, et Keskerakonna, IRLi  ja sotside valitsuskoalitsiooni  kahemõttelised avaldused ja seisukohad eesti keele ja kodakondsuspoliitika teemadel annavad tooni ka kohalikele valimistele,“  ütles erakonna esimees täna Tallinnas Reformierakonna volikogul.

„Näiteks Tallinnas on kordades olulisem, et linnavõim muutuks läbipaistvaks, avatuks ja demokraatlikuks, mitte ei jätkuks korruptiivne Keskerakonna ainuvõim. Selle asemel, et tegeleda Eesti pealinna muutmisega euroopalikuks elukeskkonnaks, suunab Keskerakond oma energia nii riigis kui Tallinnas mittekodanikele. See muudab sisulise debati Tallinna arengute üle pea et võimatuks,“ märkis Pevkur.

Erakonna peasekretär Tõnis Kõiv andis volikogul ülevaate ettevalmistustest sügisesteks kohalikeks valimisteks. „Töö parima valimistulemuse saavutamise nimel käib erakonnas täie hooga. Praeguse seisuga on Reformierakonnal koos oma valimisnimekirjad ligi 80 protsendis omavalitsustes,“ selgitas Kõiv.

Lisaks kiitis volikogu heaks Pevkuri tehtud ettepanekud moodustada erakonna põhikirja ja programmi muutmise töörühmad, mille ülesanneteks on ette valmistada muudatused erakonna põhikirjas ja juhtida uue erakonna programmi kirjutamist.

“Erakonna juhiks kandideerides tegin ettepaneku, et juhatus peaks olema laiapindsem. Samuti tuleb muuta haldusreformi tulemusena erakonna sisemist toimimist, tagades muuhulgas, et volikogus ei vähene meie liikmete esindatus piirkondadest,” sõnas Reformierakonna esimees.

Selgitades vajadust kirjutada Reformierakonnale uus programm, märkis Pevkur, et praegune programm pärineb aastast 2005 ja vajab kaasajastamist. 

„Eesmärk on kaasata programmi uusi värskeid ja lennukaid ideid, et anda Eestile tulevikku vaatav teekaart järgmiseks 10-15 aastaks. Kindlasti jääb ka erakonna uue programmi aluspõhimõtteks vabadus, sealhulgas ettevõtlusvabadus ehk vabade inimeste vabadel valikutel põhinev elukorraldus,“ lausus Pevkur. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt