Pentus-Rosimannus: valitsus on Euroopa taaskäivitamise kava teemal suutmatu

Uudis
|
|
08.06.2020

Varasem välisminister, Riigikogu liige Keit Pentus-Rosimannus kritiseeris pärast tänast Euroopa Liidu asjade komisjoni arutelu teravalt valitsuse suutmatust Euroopa taaskäivitamise kava suhtes seisukoht kujundada.

“Homme toimub Euroopa Liidu rahandusministrite arutelu, aga Eestil puudub kriisijärgse Euroopa solidaarsust puudutavas küsimuses seisukoht. Üks minister on vastu, teine häbelikult poolt, aga mis seisukohal on Eesti riiki esindav valitsus, see on homsel tähtsal arutelul ebaselge,” ütles Pentus-Rosimannus komisjoni järel.

Tema sõnul ei suutnud valitsus parlamendilt isegi mandaati küsida, sest neil puudub seisukoht. “Nii lükkab valitsus meid järjest enam Euroopa servale, ebaoluliseks ja marginaalseks.”

“Martin Helme küüniline vastuseis Euroopa ühtsust toetavale kavale pole mingi üllatus, aga kutsun valitsuse liikmeid parteipoliitika kõrval mõtlema sellele, miks Eesti jaoks taaskäivitamise kava toetamine oluline on. Me ei räägi lõdvema rahanduspoliitikaga liikmesriikide senise rahanduspoliitika toetamisest, vaid suure geopoliitilise pildi tajumisest ja Euroopa kriisijärgse ühtsuse hädavajalikust hoidmisest. Detailide üle võib vaielda ja küsimusi küsida lõpmatuseni, aga poliitiliselt ei ole Euroopa kriisist välja toomisele ja hullema ärahoidmisele alternatiivi. See on Eesti eluline huvi, aga selle asemel, et Euroopa hoidmise nimel rahvusvaheliselt aktiivselt toimetada, poeb valitsus kapi taha peitu ja ei suuda ühtegi selget seisukohta öelda. Mannetu,” lõpetas varasem välisminister.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt