Õnne Pillak: Nõmmel ei tohi tekkida uut prügiuputust

Uudis
|
Õnne Pillak
|
08.11.2018
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku sõnul on kõige tähtsam Nõmme ja Lasnamäe inimestele tagada korralik prügivedu, mitte lasta tekkida korralagedust, nagu see oli viimasel kahel aastal.
 
„On oluline, et Nõmme ja Lasnamäe inimesed ei peaks üle elama samasugust prügiuputust nagu viimasel kahel aastal, kui Taavi Aasa ja Arvo Sarapuu vahelise kokkuleppe tulemusel prügivedu alustanud Baltic Waste Management OÜ ei saanud hakkama ning konteinerid jäeti õigeaegselt tühjendamata,“ lausub Pillak.
 
„Selle asemel, et külvata uut segadust ja paanikat, tuleb Nõmme ja Lasnamäe inimestele anda kindlus, et saabuval prügiveo päeval on nende prügikastid tühjendatud,“ lisab ta.
 
 „Nõmmel elab palju eakaid inimesi, kes ei pruugi olla siiani teadlikud, et kui nad tahavad, et nende prügi oleks ka sel kuul viidud, siis pidid nad üleeile leidma endale uue prügivedaja. Selline käitumine ei ole inimlik,“ toob Pillak näite.
 
 „Nõmmekad peavad saama taskukohase hinnaga prügi äraveo, mitte üleajavad prügikastid, nagu see oli eelmisel ja üle-eelmisel aastal.“
 
Esmaspäeval tegi riigikohus otsuse, millega tunnistas tühiseks 2016. aastal Tallinnas Nõmmel ja Lasnamäe piirkonnas sõlmitud jäätmeveo hankelepingu Baltic Waste Managemendiga (BWM), mida seostatakse endise Tallinna keskerakondlasest abilinnapea Arvo Sarapuuga. Riigikohtu otsuses on kirjas, et vabaturg rakendub kahe kuu jooksul. Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuses rakendas vabaturgu päevapealt ning kõik, kes soovivad, et nende prügi ära veetakse, peavad sõlmima koheselt Jäätmete Taaskasutuskeskusega uue lepingu.
 
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak esitas linnapea Taavi Aasale arupärimise, milles soovib saada konkreetseid vastuseid selle kohta, mida kavatseb linn teha, et Nõmmel ei korduks varasemate aastate kevade prügiuputus.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt