Õnne Pillak: linnavalitsus loodab lasteaiajärjekordi likvideerida sündide vähenemisega

Uudis
|
Õnne Pillak
|
14.05.2014

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku arvates peaks Tallinna linnavalitsus tegema koostööd eralasteaedade ja -hoidudega, sest see on üks lahendus, kuidas lastehoiukohtade puudust leevendada.

„Ma ei pea õigeks abilinnapea ootust ja lootust, et lasteaiajärjekorrad likvideerib sündide arvu vähenemine ning seetõttu ei ole mõtet uusi lasteaedasid ehitada. Selline suhtumine on väär,“ ütles Pillak

Volikogu liikme sõnul on juba praegugi teada, et sellel sügisel ei suudeta kõigile lastele soovitud kohta pakkuda ning täna on veel võimalus leida olukorrale lahendus. „Jaanuarikuu seisuga ootab lasteaiakohta 5611 last, sügisel vabaneb 4143 kohta, seega ootejärjekorda jääb 1468 last. See teadmine on ka linnavalitsuse liikmetel olemas ning praegu on nende lahendus olukorrale 176 täiendava lasteaiakoha loomine, mis ei ole kindlasti piisav,“ lisas ta.

„Tallinn peab rohkem lastehoiukohtadesse investeerima ja neid reaalselt juurde looma. Kui omal jõul hakkama ei saada, siis tuleb teha koostööd teiste lastehoiuasutustega,“ arvab Pillak. Ta toob näitena Tartu linna, kus sellist koostööteed on mindud. “See ei ole odav, kuid lapsevanemate seisukohalt vajalik samm,“ ütleb ta.

„Lapsevanematele tuleb Tallinnas anda kindlustunne, et vanemahüvitise lõppemisel ja tööle naasemisel, on tal see võimalus, et saab oma lapse hoidu viia ega pea selle pärast muretsema,“ on Pillak veendunud. „Seda kindlust saab anda üksnes lastehoiukohade juurde loomisega, mitte ootamisega,“ lisab ta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt