Ojuland: Merkel toetas Eestit, Lätit ja Leedut

Uudis
|
15.04.2008

Täna, teisipäeval, 15.04.2008, esinedes Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee täisistungil toetas Saksmaa liidukantsler Angela Merkel Balti riike vastates Venemaa esindaja Konstantin Kossatšovi süüdistustele.

Merkel esines ENPA täiskogul kõnega, mille ta pühendas vabadusele ja inimõigustele Euroopas. Vastates seejärel küsimustele tõrjus Merkel Venemaa esindaja Konstantin Kossatšovi süüdistavas toonis esitatud küsimuse inimõiguste rikkumisest Balti riikides. Merkel kinnitas , et Saksmaale teada olevat Balti riikides inimõigus ei rikuta ning seda kinnitavad ka rahvusvahelised raportid. Samuti on kõigil, kes oma õigusi rikutuna tunnevad , võimalus pöörduda Euroopa inimõiguste kohtusse.

„ On heameel tõdeda, et Eesti valitsuse ja Riigikogu töö on kandnud vilja ning katsed halvustada Eestit Venemaa poolt pole andnud tulemusi. Erinevalt Venemaast on Eesti endale võetud rahvusvaheliste kohustuse osas punktuaalne, „ tundis Eesti esindaja Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblees, Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland rõõmu.

Kristiina Ojuland valiti käesoleva aasta jaanuaris Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee poliitikakomitee aseesimeheks ning ta lubas, et Eesti delegatsioon tõhustab oma tegevust, et tõrjuda Rene van der Lindeni taoliste juhtumite kordumise, kus kõrged Euroopa ametiisikud esitavad Balti riikide kohta väiteid, mis on alusetud ja pärinevad Venemaa propagandaarsenalist.

 

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt