Teisipäeval Eesti saatkonnas Pariisis toimunud prantsuse mõttekoja Nouvelle Europe organiseeritud debati ühe osaleja Kristiina Ojulandi sõnul näitas Eesti kogemus, et noorte jõuline tulemine poliiitikasse taasiseseisvumise järel tõi ainult kasu. See võimaldas ühiskonna uuenemist ning kiiret väljumist okupatsiooni ja kommunistide võimu poolt kordasaadetust. Arvestades kiirust, millega maailmas muutub teadus ja tehnoloogia, on noorte esilekerkimine Euroopa suures poliitikas enesestmõistetav.
Ojulandi sõnul on Euroopas aastaid kurdetud seda, et rahvas võõrandub poliiitkast. “Mina ei dramatiseeriks seda üle, et eurooplased on üksjagu ükskõiksed Brüsselis toimivate institutsioonide vastu. Inimeste jaoks on oluline see, et auto sõidaks, vaid vähesed süvenevad mootori töötamise üksikasjadesse. Ehk teisisõnu, kui EL institutsioonid, sealhulgas Euroopa Parlament suudab tagada inimestele majandusliku ja sotsiaalse turvalisuse, korraliku hariduse, vabadused ja julgeoleku , on demokraatiaga kõik korras,” ütles Ojuland teisipäeval Pariisis toimunud Nouvelle Europe debatil.
Rääkides valimiste legitiimsust tõstvatest abinõudest tõi Ojuland näiteks e-valimised Eestis. “Tänu e-valimistele on kasvanud noorte osalemine hääletustel. See on uue põlvkonna jaoks mugav ja loomulik viis oma esindaja valida,” lausus Ojuland.
Euroopa Liidu laienemisele ja arengutele pühendunud projekti Nouvelle Europe eestvedamisel arutleti Euroopa poliitikute põlvkonna vahetumise üle. Debati oluliseks osaks olid Euroopa Parlamendi valimised ja kartused, et valijad on liialt võõrdunud euroteematikast. Debatti vedasid Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland ja Pariisi Dauphine ülikooli politoloog Jérôme Heurtaux ning Julia Shukan, poliitikateaduste ôppejôud Grenoble’i ülikoolist. Debatil osales üle 40 arvamusliidri üle Prantsusmaa.