Ojuland: euro on stabiilsuse ankur

Uudis
|
25.03.2010

Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland rõhutas täna Euroopa Parlamendile edastatud pöördumises vajadust võtta kasutusele vajalikud meetmed eurotsooni liikmesriikide avaliku sektori võlgade massilise suurenemise takistamiseks.

Ojulandi sõnul on lisaks riigivõlgade hüppelisele kasvule mitmed liikmesriigid jõudnud ohtliku piirini ka valitsuskulutuste puhul. „Euro on ankur, mille külge liikmesriikide majandused on seotud. Igasugune liikmesriikide poolne tegevus, mis nõrgestab eurot,
on lubamatu. Pean väga oluliseks, et kõik riigid, ilma eranditeta täidaksid reegleid, mis eurotsoonile on seatud,” toonitas Ojuland Euroopa Keskpanga 2008. aasta aruannet ja euroala ning riikide rahanduse 2009. aasta aruande raportit puudutavas pöördumises.

”Tingimused on seatud täitmiseks ja seda ka eurotsooni vanadele olijatele, kuid millele on hakatud kohati, rohkem või vähem läbi sõrmede vaatama ning see on ohukoht kogu eurotsoonile,” kinnitas Ojuland.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt