Michal: viiruse leviku tõkestamiseks tuleb Tallinnas puhastada hoolikamalt ühistransporti ja tipptunnil lisada väljumisi, et sõidukites oleks võimalik hoida vahet

Uudis
|
Kristen Michal
|
01.10.2020
Koroonaviiruse kasvava leviku piiramiseks tegi Reformierakonna fraktsioon tänasel Tallinna linnavolikogu istungil ettepaneku hoolikamalt puhastada ühistransporti ja lisada tipptunni väljumisi, et inimestel oleks ühistranspordis võimalik hoida vahet, mis on tõhus viis ennetuseks.
 
“Ühistransport on Terviseameti hinnangul siseruumide kõrval üks riskantsemaid kohti, kus võib koroonaviirusesse nakatuda. Kuna igapäevaselt kasutavad ühistransporti eakamad tallinlased ehk peamine riskigrupp, on tagumine aeg võtta kasutusele meetmed maandamaks ühistranspordis viirusesse nakatumise riski.
 
Lisaks ühistranspordi hoolikamale puhastamisele on kriisis vaja suurendada ühistranspordi väljumisi liinidel ja aegadel, kus täituvus on väga kõrge. Nii anname reisijatele võimaluse hoida sotsiaalset distantsi, sest inimeste arv igas ühissõidukis väheneks ja suureneb võimalus hoida vahet, ennetada,” ütleb Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.
 
“Olen igapäevane ühistranspordikasutaja. Tipptunnil tööle, kooli või turule sõites ei ole ka kõige parema tahtmise juures võimalik kõrval seisja või istujaga soovitatud distantsi hoida. Õlg õla kõrval sõidetakse hommikul tööle ja kooli ning õhtul koju tagasi, hirm hinges kripeldamas. Lisa bussid, trammid ja trollid muudaks liinide sõidugraafikuid tihedamaks ja reisijate arvu hõredamaks. Nii kaitseme Tallinna linnakodanike ja meie külaliste tervist ning viime nakatumisriski madalamale,” lisab Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt