Liberal International: Vene gaasist sõltumine peab vähenema

Uudis
|
25.01.2009

Ülemaailmne liberaalseid parteisid ühendava organisatsiooni Liberal International (LI) juhatus võttis täna vastu resolutsiooni, mis kutsub üles vähendama Euroopa sõltuvust Vene gaasist.

LI arvates ei ole õige kasutada energiaallikaid poliitiliste eesmärkide täitmiseks. Resolutsioonis rõhutatakse, et Euroopa peab mitmekesistama energiaallikaid, tegema rohkem energiajulgeolekualast koostööd ning astuma jõulisemaid samme Venemaast sõltumatute gaasitorude rajamisel.

„Enam ei ole võimalik venitada energiajulgeolekualaste meetmete väljatöötamise ega energiapoliitika välisdimensiooni edasiarendamisega,” ütles LI asepresident Silver Meikar. „Gaasivaidlus tõestab veelkord, et Euroopa Liidul on hädasti vaja ühendatud ja toimivat energiaturu poliitikat ning vastavaid meetmeid,” toonitas Meikar.

Täna Strasbourgis toimunud LI istungil arutati Vene-Ukraina gaasivaidluse põhjusi ning selle mõju Euroopale. Euroopa saab 25% gaasist Venemaalt, kuid mitmed riigid sõltuvad sellest 100%-selt. Just need riigid on saanud gaasitarnete katkemisest kõige enam kannatada.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt