Lauri Luik: õppetoetuste süsteem vajab reformimist

Uudis
|
20.01.2011

Riigikogu liikme Lauri Luige arvates vajab õppetoetuste süsteem reformimist, kuid kindlasti ei toeta Reformierakond haridusmaksu kehtestamist.

Lauri Luige sõnul tuleb lähiajal kindlasti ümber vaadata tänane õppetoetuste ning ka stipendiumite süsteem. ”Haridusministeerium oleks pidanud sellele juba ammu tähelepanu pöörama. Õppetoetused tuleb muuta vajadusepõhiseks. Abi peavad saama reaalselt toetust vajavad tudengid ning seda tänasest suuremas mahus,” lausus Luik.

Luik toonitab, et stipendiumitesüsteemi tuleb reformida nii, et õppetulemustest sõltuva stipendiumi suurus kataks ka nö vaese Einsteini õppekulud. ”Andeka ja usina tudengi kvaliteetse kõrghariduse omandamine ei tohi jääda raha taha. Haridus on investeering iseendasse ja oma helgemasse tulevikku. Peamine on kvaliteetne kõrgharidus. Ülikooli lõpetajad peavad olema tööturul konkurentsivõimelised, saama hea töökoha ja kõrget palka,” ütles Luik.

Luige sõnul ei tohiks kindlasti lasta võimust võtta mõtetel keelata erakapitali kaasamine kõrgharidusse sootuks. ”Peame tähtsaks, et lisaks kasvavatele riigi investeeringutele suureneks ka erakapitali osakaal kõrghariduses. Maksuvabade haridusfondide loomine on siinkohal vaid üks võimalikest variantidest, suunamaks inimesi enam investeerima oma lapse ja iseenda haridusse,” lisas Luik.

Reformierakond on seisukohal, et kõrgharidust peavad saama omandada kõik noored, olenemata varanduslikust taustast. Haridusinvesteeringute jätkuv kasv, erakapitali enam kaasamine kõrgharidusse, õppetoetuste muutmine vajadusepõhiseks ning õppetulemustest sõltuvate stipendiumite suurendamine on ühed olulisemad tegurid tagamaks kvaliteetne ning kättesaadav kõrgharidus.

 

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt