Lauri Luik: Ärgem tehkem seda meie noortele

Arvamus
|
|
30.10.2014

Tallinna linnavalitsus toetab Tallinna viie vene kooli taotlusi valitsusele säilitada neis õppekeelena vene keel. Ja siin pole ka midagi imestada, meenutades linnavõimu seniseid seisukohti. Olenemata sellest, et riik on juba väga ammu võtnud suuna, et gümnaasiumi astmes tuleb vähemalt 60% ainetest õpetada meie riigikeeles- eesti keeles!

Erinevalt Tallinna linnavalitsusest mina küll ei saa lubada olukorda, kus osad noored lõpetavad keskkooli ja ei omanda piisavalt head keeleoskust, et meie kodumaal riigikeeles hakkama saada. Mida varem saab noor eesti keele selgeks, seda kasulikum on see talle endale, et võimalikult kiirelt Eesti ühiskonnas “tegijaks” saada. Näiteks Haapsalu Nikolai koolis toimib 2005. aastast keelekümblusprogramm ja juba esimesest klassist alates on osad ained eesti keeles. See on minu kodulinna noorte jaoks väga oluline samm nende eduka tuleviku teel.


Loomulikult tuleb meil jätkuvalt panustada õppematerjalide ja metoodikate arendamisse ning õpetajate koolitamisse. See on riigikeele eduka õpetamise üks aluseid. Kuid õppimine algab eelkõige tahtest õppida- ja ma tean, et paljudel vene keelt kõnelevatel noortel on see tahe olemas. Mitte aga see, kui antakse pidevalt sõnumeid, et pole sul tarviski eesti keelt õppida, küll saad ka mõne muu keelega hakkama. Ärgem tehkem seda meie noortele!


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt