Lang ja Ligi: tööandjate ettepanekud on materjal Eesti ettevõtluskeskuseks kujundamisel

Uudis
|
10.05.2008

Tööandjate Keskliidu poolt tehtud ettepanekud on Reformierakonna aseesimehe Jürgen Ligi ja justiitsminister Rein Langi sõnul Eestile tervitatav areng.

„Kuu aega tagasi tegime koos Jürgen Ligiga avalikkusele teatavaks ettepanekud, mille tulemusena Eesti kujuneks ettevõtluse keskuseks, oleme oodanud ka teiste ettepanekuid ja heameel on öelda, et tööandjad on neile vastanud,” sõnas Justiitsminister Rein Lang.

„Reformierakond on läbi aastate seisnud Eestis soodsa ettevõtluskeskkonna eest. Kui meenutada, siis alles hiljuti seadustasime ettevõtte tulumaksuvabastuse säilimise, Riigikogus on järge ootamas meie initsiatiivil tulnud väärtpaberiinvesteeringute tulumaksuvabastus. Põhjalikud arutelud tulevad kindlasti uue töölepinguseaduste üle ning ennustan, et ega meil isegi tänases olukorras ei saa olema kerge läbi suruda eelnõusid, millega edendame Eesti majandust,” nentis Rein Lang.

Ta lisas: „Näen valitsuses, kui  raskelt võetakse vastu mõtted sellest, et riigile mittevajalik vara, olgu siis ettevõtted või kinnisvara, müüki läheks või kui keeruline tundub olevat mõte palga ja tegevuskulude kärpimisest. Reformierakonnal on nii tahe kui ideed Eesti edasiviimiseks olemas, loodan, et teistel on julgust ja suuremeelsust kaasa aidata.”

Reformierakonna aseesimehe Jürgen Ligi sõnul on Tööandjate Keskliidu poolt tehtud ettepanekud suuremas osas täpselt see, mille eest Reformierakond viimastel aastatel võidelnud.

„Hea haridus, tööalane koolitus, efektiivne riigikorraldus, eri- ja sooduspensionite piiramine – need kõik on õiged eesmärgid. Sellist mõttetööd ja julgeid ettepanekuid me ettevõtlusorganisatsioonidelt oma positsioonide kaitseks ootamegi. Tuleb otsida võimalusi kulude kokkuhoiuks, mitte uusi makse.”

„Ainult olukorras, kus sündivus on lõpuks tõusma hakanud, ei saa mingil tingimusel nõustuda noortele peredele turvalisuse loonud tagatiste vähendamisest. Ei tasu unustada, et Eesti suurimad väljakutsed on rahvastiku vähenemine ja majanduskasvu tagava soodsa ettevõtluskeskkonna edasiarendamine,” ütles Ligi viidates Tööandjate Keskliidu kirjas olnud mõttele, et vanemahüvitise süsteemi võiks muuta.

„Ka tööandjad peavad mõtlema, kellele me seda Eestit ehitame – kas lehmadele ja rongidele või inimestele. Riigi kõige pikaajalisem ja olemuslikum huvi on rahvastiku vähenemise peatamine ja positiivse iibe saavutamine. Kõik praegu tehtavad otsused peavad nendele väljakutsetele kaasa aitama, vastasel korral teeme vähikäiku.”

„Loodan, et selliseid ettepanekuid ja ideid kaasa mõtlemaks, kuidas Eestist saab ettevõtluskeksus, mis pakub kõrgepalgalisi töökohti ning uuenduslikke lahendusi, tuleb ka teistelt erakondadelt ning organisatsioonidelt. Meie oleme koostööks avatud,” lõpetas Jürgen Ligi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt