Laine Randjärv: Soome-ugri näituse Eesti looduslikest pühapaikadest avamine

Arvamus
|
09.10.2014

Riigikogu aseesimees ja soome-ugri toetusrühma esimees Laine Randjärv avas teisipäeval Eesti Soome-Ugri Rahvuste Ühenduse näituse „Eesti looduslikud pühapaigad soome-ugri kunstnike pilgu läbi.“

„Soome-ugri rahvaid seob keelesugulus, kuid kindlasti ka põlvest põlve edasi pärandatud usk looduse pühadusse. Looduslikud pühapaigad on au sees kõigi soome-ugri rahvaste juures, olgu nendeks pühad salud, puud, allikad või kivid,“ ütles Randjärv.

Randjärv lisas, et toetab igati Eesti Soome-Ugri Rahvuste Ühenduse tänuväärset tööd soome-ugri rahvaste ühendamisel, ajaloo uurimisel ja tutvustamisel.

Näitusel on soome-ugri kunstnike tööd, kelle looming on saanud inspiratsiooni Eesti looduslikest pühapaikadest. Lisaks pälvisid kunstnike huvi Eesti pühakojad nagu kloostrid, kirikud ja kabelid.

Näitus toimub rahvusvahelise soome-ugri kultuuri- ja kunstifestivali ARTE raames 7. – 28. oktoobrini Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis.

Fotod näituse avamiselt 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt