Laine Randjärv: Riigikogus avati näitus Maidani sündmustest

Arvamus
|
10.06.2014

Esmaspäeval, 9. juunil kell 14.30 avati Riigikogu hoone teisel korrusel Mariya Diordichuki ja Ukraina kunstirühmitise Drugyj front (Teine rinne) näitus sarjast „Vabaduse värvid“. Näitusel eksponeeritud maalisari on hiljutistest sündmustest Maidanil.

 

Avamisel võtsid sõna Riigikogu aseesimees Laine Randjärv ja Ukraina suursaadik Eestis Viktor Krõžanivski.

 

„Maidanil toimunud traagilised sündmused vapustasid nii ukrainlasi kui kogu demokraatlikku maailma. See näitus annab emotsionaalse ülevaate, mida inimesed Maidanil nägid ja üle elasid – barrikaadid, leegitsevad rehvid, vaadid, kõigeks valmistunud aktivistid ja palju muud kohutavat. Mul on väga kahju, et inimesed on pidanud kogema selliseid kannatusi,” ütles Randjärv.

 

Mariya Diordichuk on üks neist Kiievi kunstnikest, kelle juhatas Maidanile teadlikkus oma kodanikukohusest ja tema loominguline tunnetus. Granaatide ja kuulide saju all tegi Diordichuk oma tööd, aidates teisi protestijaid nii nagu suutis. Diordichuki sõnul oli ta hoiak aktiivne, mitte radikaalne, ja tema ülesandeks oli luua, mitte hävitada.

 

Näitus jääb Riigikokku nädalaks ja on kõigile avatud. Hoonesse sisenemiseks tuleb turvateenistusele esitada isikut tõendav dokument.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt