Laine Randjärv: Kõne Balti Assamblee auhindade ja medalite üleandmise tseremoonial

Arvamus
|
24.10.2014

Balti Assamblee presidendina ütlesin eile BA auhindade ja BA medalite üleandmise tseremoonial avasõnad.

Ekstsellentsid!
Daamid ja härrad!

Mul on hea meel tervitada teid Balti Assamblee auhindade ja medalite üleandmise tseremoonial.

Inimesed on meie aare, ja õnneks ei ole inimeste andel piire. Eesti, Läti ja Leedu võivad olla uhked selle üle, et siin on nii palju särava mõistusega inimesi. Oma loomingulise tegevusega tekitavad nad üleilmselt huvi meie kultuuriliste väärtuste vastu. Nende kirjandusliku, kunstilise, teadusliku või innovaatilise tegevuse vorm ei ole oluline – nende mõtted on need, mis loevad, ja nende töö annab tunnistust meie jagatud soovist seista Balti riikide rahvusliku identiteedi ja eneseväärikuse eest.

Balti Assamblee auhinnad on alati olnud rahvusliku pärandi austamise ja Balti riikide vahelise rahvuslike kultuuriväärtuste jagamise oluliseks vahendiks. Käesoleval aastal tähistame Balti Assamblee auhindade 20. aastapäeva. See tähendab, et oleme juba 20 aastat avaldanud austust inimestele, kes mitte ainult ei rikasta meie kultuuri ja teadust, vaid suurendavad ka Balti riikidele pööratavat tähelepanu.

Oleme täna kokku tulnud, et anda üle Balti Assamblee auhinnad neile, kes on taas oma tegevusega silma paistnud, ja loodame, et nad ka tulevikus meid oma loominguga rõõmustavad.

Balti Assamblee nimel õnnitlen ma südamest neid, kellele antakse Balti Assamblee medalid ja auhinnad!

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt