Keit Pentus: otselennud Tallinnast loovad uusi töökohti

Uudis
|
06.10.2010

Riigikogu aseesimees Keit Pentus ütles pärast Reformierakonna Tallinna piirkonna kohtumist lennujaama juhatuse liikme Erik Sakkoviga, et Tallinna lennujaama järgmiseks
eesmärgiks on tihedate otseühenduste loomine kõigisse Euroopa suurematesse äri- ja finantskeskustesse ning otseliini avamine Aasiaga.

“Riigipoolne tugi on mõeldud lennujaama uute lennuliinide avamise toetamiseks ja esimene hea näide on juba olemas. Ryan Airi tulek toob Eestisse suure hulga lennuturiste, mis omakorda toetab siinsete töökohtade säilimist ja loomist,” ütles Keit Pentus pärast kohtumist.

“Järgmine eesmärk peab aga olema kõikidesse suurtesse Euroopa äri- ja finantskeskustesse otselendude avamine. Eesti eesmärgiks on siin suurt lisandväärtust andvate töökohtade loomine. Lennuühenduste olemasolu või puudumine muu maailmaga on osa siinsest üldisest majanduskeskkonnast. Riigipoolne 65-miljoniline toetus Lennujaama pääste- ja julgestusvaldkonnale on meie jaoks sisult tulevikku suunatud investeering.”

Sama oluliseks pidas parlamendi aseesimees Tallinna Lennujaama läbirääkimiste jätkumist Aasia liini avamiseks.

„Tallinn on näiteks Pekingile lähim pealinn Euroopa Liidus. Seitsme ja poole tunniga saab kahe linna vahel lennata vaid ühe lennukimeeskonnaga. Hinnatundlikus lennunduses annab see kindla konkurentsieelise, mida meil on võimalik ära kasutada,” selgitas Keit Pentus. Parlamendi aseesimees arutas ka oma hiljutisel kohtumisel Eestit külastanud Hiina kõrgetasemelise delegatsiooniga kahe riigi vahelise võimaliku lennuühenduse teemat. “Riigi poolt on oluline Tallinna Lennujaama läbirääkimisi toetada nii palju, kui see võimalik on.”

 

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt