Kalle Palling: Esimesel Rapla Selveri jooksul osales ligi 1000 inimest

Arvamus
|
|
05.06.2013

Pühapäeval kogu Eestit rõõmustanud soe ilm oli ümber Rapla jooksmisel nii plussiks kui ka miinuseks. Jooksule oli end eelnevalt registreerinud umbes 800 inimest, aga tegelik osalejate arv jäi 600-700 vahele.

Ürituse korraldaja Donatas Narmonti sõnul võis selline olukord olla tingitud just pa­lavast ilmast. Korraldajad ise aga kartsid teistmoodi kehva ilma – vihma, mis samamoodi oleks ilmselt osalejate arvu vähendanud. „Esimese korra kohta oli üritus väga edukas,” jääb Narmont rahule nii kor­ralduse kui ka osalejatega.

Esimesed jooksusammud tegid pühapäeval lapsed, keda oli kokku tulnud tubli kolmsa­da. Lastele oli Selveri platsil ka oma ala koos õhupallide ja joonistusraamatutega. Kohal oli Luisa Värk, kes seekord etendas lastele Lotte rolli.

Viiekilomeetrisele ja küm­nekilomeetrisele jooksule starditi kümneminutilise vahega. Koos asusid jooksma nii viiekilomeetrisest rahva-jooksust osavõtjad kui ka viie-kilomeetrise jooksuvõistluse jooksjad. Kümnekilomeetrist ringi jooksid teiste hulgas ka sellised tuntud nimed nagu jooksulegend Pavel Loskutov, poliitik Kalle Palling, kes tegi Raplas oma isikliku rekordi, ning Tartu maratoni esimene naine Natalia Sokolova, kes ka sel korral fmišeerus nais­test esimesena.

Kümne kilomeetri esikol­mikusse jooksid end spordi­klubi Stamina liige Sergei Tšerepannikov ajaga 32.59, KJK Sillamäe Kalev jooksja

Vjatšeslav Košelev 33.00 ja Elar Vulla 33.44. Naistest olid esimesed fmišinijoone ületajad Natalia Sokolova ajaga 35.58, sportkeskus.ee liige Anu Teppo 43.03 ja Elioni spordiklubi liige Eve Talts 43.52.

Viiekilomeetrise võistlus-distantsi läbisid teiste hulgas ka jooksu patroonid Getter Jaani ja Ott-Sander Palm. Kiirem oli sel korral Getter. Esimesed kolm kohta võtsid endale spordiklubi Stamina liige Priit Aus ajaga 14.52, KJK Järvala/S iseka itseaka-deemia jooksja Olavi Allase 15.38 ja Madis Pajula 16.16. Naistest saavutas esikoha spordiklubi Sparta liige Piret Pormeister 18.30, temale järg­nesid Raplamaa KJK jooksja Mari-Liis Murula 19.50 ja Anne-Ly Palm 19.54.

Patroonid Getter Jaani ja Ott-Sander Palm, vallava­nem Ilvi Pere ning Rapla missikandidaadid osalesid võistlejate autasustamisel. Kümnekilomeetrise distantsi võitnud Sergei Tšerepanniko-vile anti üle Euronicsi poolt välja pandud 46-tollise ekraa­niga televiisor. Jooksuürituse lõpetas ansambel Moonshine oma esinemisega.

Korraldaja Donatas Nar-montil on põhjust olla üritu­sega rahul.

„Kõik, kes olid lubanud osaleda, olid ka kohal. Tipp­jooksjad kiitsid head rada ja üldist korraldust,” selgitas Narmont. Jooksul osales inimesi üle kogu Eesti, aga Narmont ootaks osalema just Rapla inimesi ning leiab, et tulevikus võiks koolidega tihedamalt koostööd teha, et kaasata osalema rohkem noori.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt