Kalev Lillo: kohalikud teed saavad rohkem raha

Uudis
|
22.09.2011

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon arutas täna omavalitsuste rahastamise ja koostööga seotud teemasid.

Arutelu algatanud Riigikogu majanduskomisjoni liige Kalev Lillo märkis, et kuna päris paljud Reformierakonna saadikurühma liikmed on kohaliku omavalitsuse taustaga, on omavalitsustega seotu fraktsiooni liikmetele hästi tuttav. Lillo juhtis tähelepanu vajadusele hakata koostöös omavalitsustega kavandama Euroopa Liidu järgmise eelarveperioodi investeeringueelistusi.

„Omavalitsused on Euroopa Liidu vahendite toel viimasel aastakümnetel ellu viinud sadu projekte puhta vee ja kanalisatsioon kordategemisest külakiige ehituseni. Tehtut tasub hinnata ning 2014. aastal algavaks järgmiseks eelarveperioodiks plaane teha. Eestis kohtab ka suhtumist, et Euroopa Liidu tõukefondide raha kukub otsekui taevast ja selle eest võib teha kõike. Tegelikult liigub see raha läbi riigieelarve ning selle kasutamisse tuleb suhtuda samamoodi kui Eesti maksumaksjatelt kogutud eelarverahasse – vastutustundlikult,” rääkis Lillo.

Eraldi keskenduti Reformierakonna parlamendisaadikute arutelul kohalike teede temaatikale. Kasvama hakanud majandus võimaldab pakub juba lähitulevikus omavalitsustele teede korrashoiuks täiendavaid vahendeid. Kohalikele teedele planeeritakse 2012. aastal eraldada 6,7 protsenti kütuseaktsiisi laekumisest, mis tähendab kasvu vähemalt 5,1 miljoni euro ehk 40 protsendi võrra. „Tahame väga loota, et selle raha toel omavalitsuste hooldada olevate teede olukord märgatavalt paraneb,” lausus Kalev Lillo.

Riigikogu majanduskomisjoni liikme sõnul peavad kohalikud teed ja sillad olema kindlasti ka Euroopa Liidu järgmisel eelarveperioodil üks Eestis rahastatavaid eelisvaldkondi.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt