Holsmer: vanemahüvitisele lisandub tugi pensionikogumisel

Uudis
|
20.06.2011

Sotsiaalminister Hanno Pevkur tutvustas eelmisel nädalal Reformierakonna ja IRLi saadikutele Riigikogus lapsevanemate pensionikogumist toetavaid seadusemuudatusi.

„Kehtiv vanemahüvitise süsteem on olnud edukas meede andmaks vanematele kindlustunde sissetulekute osas kuni lapse pooleteiseaastaseks saamiseni. Nüüd soovime seda edasi arendada lisades riigi toe pensionikogumisel,” selgitas sotsiaalminister Hanno Pevkur.

„Vanemahüvitisel on olnud positiivne mõju sündivuse kasvule. Viimase Praxise uuringu kohaselt on vanemahüvitis olnud üheks teguriks, mis on viinud selleni, et Eestis sünnib igal aastal tuhat uut ilmakodanikku rohkem kui veel mõned aastad tagasi,” lisas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Remo Holsmer.

„Oleme veendunud, et iibe kasvule positiivselt mõjunud vanemahüvituse maksmise aluseid pole vaja muuta,” ütles Holsmer. „Vanemahüvitise edasiarendusena oleme kokku leppinud, et maksame alates 2013. a sündinud lapse ühele vanemale 4% riigi keskmiselt palgalt vanema teise pensionisambasse kuni lapse 3-aastaseks saamiseni.”

Lisaks täiendava makse tegemisele lapsevanema pensionisambasse on koalitsioon otsustanud, et 01.01.1991-31.12.2012 sündinud lapse ühele vanemale makstakse tulevikus pensionilisa kahe aastahinde väärtuses. 1. jaanuarist 2015 makstakse enne 01.01.2013 sündinud lapse ühele vanemale täiendavat pensionilisa ühe aastahinde väärtuses.

„Lapsevanemate pensionipõlve toetavate muudatuste sihiks on kinnitada, et riik väärtustab järjest enam laste kasvatamist ning soovi, et lapsi sünniks Eestis veelgi rohkem,” kinnitas Holsmer. „Kohtumisel sotsiaalministriga tõdeti, et lapsevanemate pensionikogumise toetamise põhimõtted vajavad veel mõningaid tehnilisi täpsustusi, kuid eelnõu selle kohta peaks igal juhul jõudma valitsuse istungile järgmises kvartalis.” Seejärel arutab seadusemuudatusi sügisistungjärgul Riigikogu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt