Holsmer: IRL ei suutnud uusi makse ära hoida

Uudis
|
15.06.2017

Paljulubavalt alanud retk maksu- ja eelarvepoliitika tagasi õigele kursile pööramiseks lõppes IRL-i ja Eesti jaoks kahjuks edutult, ütles riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Remo Holsmer.     

Holsmeri sõnul on riigikogus eile hilisõhtul teise lugemise läbinud maksueelnõude ainus eesmärk eelarvepuudujäägi katmine. „Selles ei ole läbimõeldud ja põhjendatud visiooni maksukeskkonna parandamiseks,” lisas ta.     

Rahanduskomisjoni aseesimehe sõnul läks IRL-i uus juht Helir-Valdor Seeder koalitsioonilepet avama ja maksumuudatusi arutama eesmärgiga taastada ühisdeklaratsioonid, tühistada pakendiaktsiis ja valitsuse algatatud panditulusüsteem, kuid tänaseks on selgunud, et nendest eesmärkidest ei realiseerunud ükski.   

 „Ühisdeklaratsiooni taastamist täies mahus ei tule. Pakendiaktsiisi eelnõu jõustamine on edasi lükatud. Panditulumaksu süsteem on asendatud kohustusega maksumaksjale tõendada, kas laen on laen või kasumi väljaviimine laenu sildi all. On lõplikult selge, et IRL-il pole valitsuse maksupoliitikas Keskerakonna kõrval sõnaõigust,“ ütles ta. 

Holsmer märkis, et sisuliselt otsustati eile õhtul riigikogus eelnõude teise lugemise lõpetamistega magusamaksu ja pangamaksu kehtestamine ning samuti loobuti riigieelarve tasakaalureeglist, mida IRL on mõned aastad tagasi soovinud põhiseadusesse kirjutada.     

„Eelarvereeglite lõdvendamist on praeguses majandussituatsioonis teravalt kritiseerinud Eesti Pank. Täiendav majanduse stimuleerimine kuumendab tööturgu veelgi üle,” ütles Holsmer eelarvepoliitika lõdvendamise kohta. 

„Iga päev ilmub avalikkuses ettevõtjate kriitika valitsuse kraavi suunduva majandus- ja eelarvepoliitika kohta ning peale eilseid otsuseid ei paista see ka raugevat,” lisas ta.     

Eile õhtul läbisid riigikogus teise lugemise uute maksude kehtestamise ja riigieelarve defitsiiti lubamise eelnõud.     


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt