Hannes Astok: loobuge vabatahtlikult piraattarkvara kasutamisest

Uudis
|
24.01.2008

Eile avaldatud IDC (International Data Corporation) raporti kohaselt pidurdab tarkvarapiraatlus oluliselt IT-ettevõtlust ja ei võimalda luua IT-sektorisse uusi töökohti.

Sellega seoses tegi Riigikogu liige Hannes Astok (Reformierakond) järgneva avalduse:

„Jätkuvalt kõrge 52% tarkvarapiraatluse tase Eestis on oluliseks takistuseks Eesti IT-ettevõtluse arengule. Ettevõtetel jäävad loomata uued töökohad ja saamata tulu. Eestile kui maailma üheks juhtivaks e-riigiks pürgijale ei tee selline olukord au, sest piraattarkvara osakaal on vaatamata heale majanduskasvule vähenenud vaid 2% võrreldes 2003. aastaga.

Erakordselt taunitav on piraattarkvara kasutamine ettevõtluses, kus varastatud toodete kasutamisega teenitakse kasumit ja luuakse endale põhjendamatu konkurentsieelis.

Eesti peab senisest märksa otsustavamalt võitlema piraattarkvara kasutamise vastu nii ettevõtetes, avalikus sektoris kui kodukasutuses.

“Riik peab tõhustama autoriõiguste järelvalvet politsei, maksuameti ja autoriõiguste kaitse organisatsioonide koostöös. Iga piraattarkvara kasutaja peab teadma, et tema seadusevastasele tegevusele järgneb karistus.Teen kõigile piraattarkvara kasutajatele ettepaneku vabatahtlikult lõpetada oma seadusevastane tegevus ning asuda ausa arvutikasutuse teele. Ainult selline käitumine võimaldab vältida illegaalse tegevusega kaasnevaid tõsiseid probleeme.”

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt