Ansip: täname valijaid suure usalduse eest üle Eesti

Uudis
|
20.10.2009

Reformierakond saavutas läbi aegade parima kohalike valimiste tulemuse, võites 110 275 üle Eesti kogutud häälega valimised paljudes suuremates linnades ja maakondades.

„Esmalt tänan ma südamest kõiki eestimaalasi, kes valima tulid. Suur osavõtt on nende valimiste parim uudis ja tulemus. Nii paljude aktiivne osalemine riigi tuleviku kujundamisel näitab, et vaatamata keerulistele aegadele ei ole inimesed oma riigist kaugenenud,” ütles Reformierakonna esimees Andrus Ansip.

„Samuti on mul rekordilise, üle saja tuhande elektrooniliselt antud hääle valguses hea meel, et omal ajal Reformierakonna eestvedamisel valijatele loodud uuendus on osutunud nii populaarseks,” lisas Ansip.

Ansipi sõnul näitab Reformierakonna läbi aegade parim kohalike valimiste tulemus Eesti rahva suurt usaldust Reformierakonna kohalikele juhtidele ja tunnustust nende senisele heale tööle. „Võitsime valimised üheksas suuremas linnas ja kuues maakonnas,” märkis Ansip.

„Tänan kõiki tublisid maakonnajuhte hea töö eest nendel valimistel. Eriline tänu valijatelt suurima toetuse saanud linnapea Urmas Kruusele Tartust, Kalle Jentsile Viljandist ja Urve Tiidusele Kuressaarest ning Rapla vallavanemale Aare Heinveele. Erakond on teie üle uhke,” ütles Ansip.

Ansipi hinnangul Tallinna valimistulemused erakonnale rahuloluks põhjust ei anna. „Ehkki Reformierakond sai ka Tallinnas 7000 tuhat häält rohkem kui eelmistel valimistel, seisab ees tõsine analüüs,” lausus Ansip.

„Tänan Keit Pentust selle eest, et ta võttis enda peale vastutuskoorma, mille tõi kaasa Tallinna linnapeaks kandideerimine. Lasnamäel ei ole keegi reformierakondlastest kohalikel valimistel kunagi nii head tulemust saanud. Need valimised olid Keidi jaoks alles maratoni algus. Pikk tee on veel ees,” toonitas Ansip.

Reformierakond võitis valimised Viljandi, Võru, Valga, Rapla, Kuressaare, Jõgeva, Haapsalu, Tartu ja Elva linnas, sealhulgas kasvatas mitmel poolt oluliselt varasemat tulemust. Maakondade lõikes võttis Reformierakond valimisvõidu Harjumaal, Hiiumaal, Läänemaal, Põlvamaal, Saaremaal ja Tartumaal.

Kõige suurem toetus oli Reformierakonnal Saaremaal (32,8%), järgnes Põlvamaa (31,9%) ja Tartu (30,88%). Reformierakond on esindatud oma nimekirja kaudu 116 KOV-s ja lisaks valimisliitudes 148 KOV-s.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt