Andrei Korobeinik: internetikasutajate õigusi ja vabadusi tuleb kaitsta

Uudis
|
15.02.2012

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Andrei Korobeiniku arvates võiks Riigikogu alustada internetikasutajate õiguste harta väljatöötamisega.

„Usun, et täna on õige aeg internetikasutajate õigused ja vabadused paika panna. Internetikasutaja privaatsus peab olema kaitstud, jälitustegevus ilma kohtuotsuseta peab olema keelatud,” ütles Korobeinik. Tema arvates annab võltsimisvastase kaubanduslepingu ümber alanud arutelu suurepärase võimaluse selleks, et Riigikogu käsitleks teemat laiemalt – internetikasutajate õiguste hartaga saaks kaitsta inimeste privaatsust internetis. “Siin saaks Eesti olla eeskujuks kogu maailmale nagu on soovitanud Linnar Viik ning Sten Tamkivi,” lausus Korobeinik.

Riigikogu liikme sõnul on peamised võltsimisvastase kaubanduslepingu riskid praegu seotud just teksti tõlgendamisega. „Kas leping ise on Eestile kasulik või kahjulik, on täna pigem usu küsimus. Kas enda CD pealt varukoopiate tegemine on keelatud või mitte? Kas internetiteenusepakkujad peavad jälitustegevusega tegelema? Hea lepingu tõlgendamine ei saa põhineda usul. Valitsus kinnitab, et riskid puuduvad – paneme need kinnitused kirja ja lisame sinna deklaratsiooni internetikasutajate õigustest. See, mis toimub praegu ACTA ümber Euroopas näitab, et maailm vajab sellist hartat. Eestil on täna võimalus endale eestvedaja roll võtta – ka teised riigid võivad Eesti poolt pakutud hartaga liituda,” rõhutas Korobeinik.

„Mis puudutab võltsimisvastast kaubanduslepingut, siis algatame Riigikogus põhjaliku diskussiooni. Avalöögi tegime põhiseaduskomisjonis, kus teisipäeval esitlesid oma visiooni nii valitsuse ametnikud kui ka IT-valdkonna arvamusliidrid Linnar Viik ning Jüri Jõema. Euroopa Liidu Asjade komisjoni algatusel korraldatakse peatselt ka mitme teemaga puutuva Riigikogu komisjoni ühine avalik arutelu. Meil on suurepärane võimalus riskide maandamiseks ja konstruktiivsema lahenduse väljatöötamiseks – internetikasutajate õiguste harta kallal võiks alustada tööd juba täna,” rääkis Andrei Korobeinik.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt