Aivar Sõerd: Eesti konkurentsivõime parandamiseks tuleb leida võimalusi maksude alandamiseks

Uudis
|
04.02.2013

Riigikogu rahanduskomisjon kohtus täna Rootsi parlamendi rahanduskomisjoni delegatsiooniga. Rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd nentis, et võttes arvesse naaberriikide suunda maksude alandamisel, tuleb ka Eestil konkurentsivõime parandamiseks leida täiendavaid võimalusi maksude alandamiseks.

„Riigid on omavahel tihedas konkurentsis oma maksusüsteemide arendamisel eesmärgil meelitada riiki investeeringuid ja välisfirmasid. Rootsi riik on selles vallas astunud suure sammu edasi, langetades alates käesoleva aasta algusest ettevõtte tulumaksu seniselt 26,3 protsendilt 22 protsendile. Ettevõtte tulumaksu langetamisega tahab valitsus meelitada rahvusvahelisi suurfirmasid Rootsi investeerima ja töökohti looma. Ettevõtte tulumaksu vähendamist on Rootsi valitsus põhjendanud ka OECD hinnanguga, mille järgi ettevõtte tulumaks on ettevõtluskliima jaoks kõige kahjulikum maks,’’ lausus Sõerd.

Reformierakondlasest parlamendisaadiku sõnul on Eestis ettevõte teenitud kasum küll tulumaksust vabastatud ning alates 2015. aastast alaneb meie tulumaksumäär 20 protsendile, aga arvestades meie naaberriikide, sealhulgas ka Läti astutud samme, tuleb leida võimalusi ka Eestis maksusüsteemi konkurentsivõime parandamiseks,’’ rõhutas Aivar Sõerd.

Tänasel kohtumisel käsitleti peamiselt Euroopa liidu finantsraamistikku puudutavaid küsimusi, Eesti eurole ülemineku kogemusi, majanduskriisi ületamist, tööturu ja maksupoliitika küsimusi ning pangandusjärelevalve süsteemi puudutavaid teemasid.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt