Pühapäeval Liberalismi päeva tähistamisele pühendatud Liberalismi Akadeemia seminaril kuulutati Aasta Liberaaliks 2011 ajakirjanik Anvar Samost. Ühtlasi täitub Reformierakonnal täna 17. tegutsemisaasta.
„Aasta Liberaali tiitel läheb inimesele, kes on välja paistnud vaba mõtte, ausa kriitika ja populismi vastasuse eest. Liberaalidena hindame kõrgelt vaba mõtet, ka neid, kes ei mõtle alati nagu meie ja vabalt kritiseerivad ka meid,“ ütles „Aasta Liberaal 2011“ tiitli võitja välja kuulutanud Reformierakonna auesimees, Euroopa Komisjoni transpordivolinik Siim Kallas.
„Anvar Samost on vaba mõtte levitaja, mees, kes mõistab, et keerulisi küsimusi ei lahendata plakatitega ning kes valmistab oma kriitika ka alati ette. Just seepärast on Liberalismi Akadeemial hea meel kuulutada Anvar Samost Aasta Liberaaliks 2011. Olen ka isiklikult selle otsuse üle väga rõõmus ja ma hindan Anvar Samostit kui ajakirjanikku väga kõrgelt,“ lausus Kallas.
Teisteks „Aasta Liberaal 2011“ tiitli kandidaatideks valis Liberalismi Akadeemia nõukogu EV President Toomas Hendrik Ilvese, kes on silma paistnud kodanikuühiskonna ja õigusriigi vankumatu kaitsmisega, Poliitikauuringute keskuse Praxis, aruka analüüsi eest ja Garage48, ettevõtlikkuse praktilise edendamise eest.
Tänasel Liberalismi päeval tähistab Reformierakond oma 17. sünnipäeva. 13. novembril 1994 liitus Eesti Panga tollase presidendi Siim Kallase ümber koondunud uue partei algatusrühm liberaaldemokraatliku parteiga ning asutati Reformierakond. Toona mõnesaja liikmega alustanud mõttekaaslaste seltskonnast on tänaseks välja kasvanud 10 500 liikmega Eesti juhtiv parempoolne liberaalpoliitiline jõud. Viimase pooleteise aastaga on erakond suurenenud üle 3000 liikme võrra.
Liberalismi päevale ja Reformierakonna sünnipäevale pühendatud seminaril esinesid Liberalismi Akadeemia tegevjuht Rain Rosimannus ning nõukogu liikmed Kristen Michal ja Kalev Kukk. Külalisesinejana võttis Euroopa finantskriiside teemal sõna sihtasutuse Libera nõuandja dr Tim Evans.
Liberalismi Akadeemia eesmärgiks on edendada liberaalset maailmavaadet, et seista vastu sotsialistlike meeleolude tõusule ühiskonnas. Lähemalt saab Liberalismi Akadeemiast lugeda www.liberalism.ee.