13. novembril 1994. aastal liitus Siim Kallase ümber koondunud uue erakonna algatusrühm Eesti Liberaaldemokraatliku Parteiga (ELDP) ning sündis uus erakond – Reformierakond.
Erakonna auasimehe Siim Kallase sõnul tekkis vajadus Reformierakonna järele 1995. aasta parlamendivalimiste eel, kui erakonnad käisid välja populistlikke lubadusi, mis ohustasid iseseisvuse taastanud Eesti Vabariigi õhkõrna majanduslikku jalgealust.
„Eesti Panga toonase presidendina mõistsin hästi, kui valusalt oleks mõjunud astmelise tulumaksu lubaduse realiseerumine, ettevõtete maksukoormuse tõstmine ja muu sarnane populism. Täna, kui liberaalne Eesti majandus on kahe jalaga kindalt maapeal ja maailmas esirinnas, täidab Reformierakond ikka ja veelgi jõulisemalt vaba turumajanduse eestseisja rolli,” ütles Kallas.
Erakonna praeguse juhi Andrus Ansipi sõnul on Reformierakond saanud rahva usalduse ja tunneb vastutust: „Me ei karda tunnistada, et senine majandusedu on Reformierakonna ja kogu Eesti rahva suursaavutus. Seetõttu oleme tulnud esimese Eesti erakonnana välja pikaajalise lubadusega – viia Eesti viie jõukaima Euroopa riigi hulka.”
Ansip lisas: „Reformierakond seisab praegu nende samade demokraatlike väärtuste eest, mis 12 aastat tagasi. Täna hommikul ärkasid 1,34 miljonit inimest paremas Eestis kui eile. Reformierakond tunneb oma kohustust hoolitseda Eesti edu jätkumise eest.”
Kui Reformierakonna trump on olnud eelkõige tugev majanduspoliitika, siis nüüd on erakond liider perepoliitika valdkonnas ning seisab kindlameelselt ka eesti keele ja meele eest. Reformierakonna suurimateks töövõitudeks võib pidada tulumaksu alandamist, ühetaolist maksusüsteemi, ettevõtte tulumaksu kaotamist reinvesteeritud kasumilt (aastal 2000), vanemahüvitise seadustamist (aastal 2004) ja pikendamist (aastal 2006), avatud majandust, tasakaalus eelarvet – kõike seda, mille eest meie riiki täna terve maailm hindab ja imetleb.
Reformierakond on tõestanud ennast koostöövõimelise ja valijatele antud lubaduste eest seisva erakonnana. Maksude alanemine tähendab eestlastele paremat elu. Vanemahüvitis on abiks tuhandetele peredele ning üle pika aja on Eestis iive olnud positiivne.
Reformierakond on läbi aastate kandnud kõikidest Eesti erakondadest kõige enam valitsusvastutust. Koostööd on tehtud mitmete erinevaid maailmavaateid pooldavate erakondadega ehk nendega, kes on olnud võimelised tegema kompromisse, et valitsus suudaks ellu viia Reformierakonna põhimõtetest lähtuvat parempoolset poliitikat.
1995. a. parlamendivalimistel sai Reformierakond 16,19 % häältest ehk 19 kohta, 1999. aastal parlamendivalimistel 18 kohta, 2003. aastal taas 19 kohta. 2007. aasta valimiste eel on Reformierakond kõige populaarsem erakond Eestis. Valimisi minnakse võitma ja sihiks on seatud 27 kohta Riigikogus.
Reformierakonna ajaloo ülevaade asub aadressil http://www.reform.ee/?q=/ee/erakonnast/ajalugu